Keskustolmuimeja – kas kodu saab puhtam?

Maja plaanimise faasis on vaja mõelda paljude tehniliste lahenduste peale, mis elu lihtsamaks ja mugavamaks teevad. Üheks selliseks, mida järjest rohkem kaalutakse, on keskustolmuimeja (nimetatakse ka kesktolmuimeja, tsentraaltolmuimeja) süsteemi kasutamine.

 

Keskustolmuimeja kasutamine on lihtne

 

Millised on keskustolmuimeja eelised?

Kas need eelised on rohkem mugavuse vallast ja kas ka investeering ära tasub.  Need olid minu esimesed küsimused, kui enda maja ehitusplaane tegin. Käisin ja uurisin firmades ning sain teada keskustolmuimeja kohta järgmist:

 

Keskustolmuimeja eelised:

  • Puhastab ja hoiab ruumi oluliselt puhtama, kui tavalise tolmuimejaga puhastamisel
    Kui tavaline tolmuimeja enamasti suurendab tervisele kahjuliku mikrotolmu hulka puhastatavas ruumi õhus (ka heade filtersüsteemide korral), siis keskustolmuimeja vähendab ruumis mikrotolmu hulka. Kui ruumi pidevalt koristada keskustolmuimejaga siis väheneb ruumis mikrotolmuosakeste tase välisõhu tasemele – õhu kvaliteet ruumis on hea.
  • Koristamisel ei ole suurt müra ja koristamine on lihtne
    Kuna keskustolmimeja nn. imemiskeskus (müraallikas) paigutatakse eluruumidest kaugemale, siis ruumi koristamisel on müratase väike. See võimaldab koristada ja tolmu võtta ka siis kui pere kodus, ilma et see kedagi väga segaks. Puhastamine toimub kerge imemisvoolikuga, mis on piisavalt pikk (näiteks 8 m), et igale poole tolmu ulatuks võtma.
  • Pikaealisus ja töökindlus
    Paigaldatav torustik peab vastu sama kaua kui maja ja üldjuhul ei vaja erilist hooldust. Keskustolmuimeja imemiskeskus peab vastu u. 3-5 korda kauem kui tavaline tolmuimeja.
  • Tolmukotte ei vaja ja puhastamine lihtne

Tavalise tolmuimeja puhul tuleb enamasti üsna sageli tolmukotte vahetada ja see on ajapikku üsna kulukas. Keskustolmuimejal aga tolmukotte ei ole ning selle asemel on mahukas tolmukogumise anum, mille tühjendamine on väga lihtne ning mida tuleb harva teha.

 

Selle info teadasaamisel oli minu otsus majale keskustolmuimeja panemiseks kindel. Ja ma pole pidanud seda kahetsema. Süsteem on töötanud laitmatult ja ruume on lihtne puhtana hoida.