Mis on teraskatuse eeliseks?

Majale katusekatet valides on mitmeid võimalusi: kivikatus, plekk-katus, rull-materjal jne.

Viimastel aastatel on palju väiksematel eramajadel kasutatud teraskatust. Mis võiks olla need põhjused, miks teraskatust eelistama paneb?

Teraskatus on nägus
Teraskatus on nägus

Vaatame lähemalt peamisi eeliseid:

  • Hind ja kiirem paigaldamine
    Eelis tuleb teraskatuse puhul välja kahes lõigus:

    • Katusekonstruktsioonide hind. Võrreldes näiteks kivikatusega on teraskatus peaaegu 10 korda kergem ja katusekonstruktsioonid ei pea olema nii tugevad, materjali kulu on väiksem ning katusekonstruktsioonide ehitamine on vähem töömahukam.
    • Teraskatuse ja selle paigalduse hind. Teraskatuse maksumus ja katusekatte paigaldamise maksumus tänu väiksemale töömahule annab soodsama hinna.
  • Vastupidav ja ilmastikukindel
    Teraskatus peab hästi vastu suurele temperatuurikõikumisele, tuulele, vihmale, lumele. Katus on kergesti hooldatav, kuna tsingitud ja pinnatud teraskatus ei lase samblal, lehtedel ja okstel nii kergesti katusele koguneda. Enamasti libiseb ka lumi oma raskuse tõttu ise katuselt. Katus peab olenevalt pinnakattest vastu 30-70 aastat ja võib selle aja jooksul vajada ainult korra või paar ülevärvimist.

 

Mina oma esimese maja puhul kasutasin samuti teraskatust ja võin kinnitada, et katuse paigaldamine on väga lihtne ning kiire.

Ainuke miinus, mille oskan välja tuua, on see, et teraskatus tugeva vihma korral koliseb aga sellega harjub ning see pole probleem.  Lisaks peab katusekatte paigaldamisel arvestama sellega, et kõige olulisem on vältida mehaanilisi vigastusi ning nende tekkimisel need kohad üle värvida, et roostet ei tekiks.