Siit saab lugeda, mida inimesed on arvanud majaehitaja.ee blogi ja kursuste kohta.

Oma arvamuse saad lisada siit – lisa oma arvamus.

Kuna plaanis on hakata ehitama ise oma maja, siis on kogunenud hulgaliselt ideid ja plaane. Et omad mõtted edukalt ellu viia on vaja ikkagi kedagi kes suunaks ja aitaks. Maja ehituse minikursuset sain tuge just oma mõtetele ja suunad (mida ma ikkagi tahan ja keda mul selleks vaja läheb). Kõige huvitavamateks minu meelele osutusid “Ruumiplaan” ja “Projekteerimine”. Tõsi, “krundi valikul”, juurde kuuluvad “lisad” on paratamatu osa mis esimese hooga suurt tähelepanu ei leia.

Üllar

Kõigepealt tahaksin tänada, et oled ette võtnud sellise asja! See on väga tänuväärne materjal neile, kel plaan omale kodu ehitama hakata.
Meie pere puhul on olukord selline, et üks maja, mis sai renoveeritud, on müügis ja plaan hakata ehitama uut kodu.
Minikursuse kõik osad olid väga huvitavad ja õpetlikud. Minu jaoks oli täiesti “tume maa” see, mida kõike peab tegema enne, kui üldse ehituseni jõuad.
Kuna olen maja renoveerimisega kokku puutunud ja tagant järgi näinud, mis sai valesti tehtud, siis uue kodu ehitamisel tahaks kõik VÄGA põhjalikult läbi mõelda, et ei peaks pärast kahetsema.
Sinu kursus aitab igatahes sellele väga kaasa, et jääks nii mõnigi “loll viga” tegemata.
Tänud sulle!

Reimo

Kasu oli väga suur, see sisaldas minu jaoks kõike, mida oli vaja teada ja jäin rahule. Esineme kursus  kus rääkis kõik sellest, mida on vaja teha ennem maja ehitamist meeldis mulle ja siis neljas kursus, kus rääkis puitmajadest oli samuti meelt mööda, kuna ise tahan ka puitmaja ehitada.

Suurimad tänud sulle!

Raido Soomets

Kõige suurem kasu mida siit sai oli teadmine, et eestlane polegi sündinud ehitaja ja on ehituse juures asju millest pole õrna aimugi.
Tänud nähtud vaeva eest ja millegi sellise loomise eest,mis on hädavajalik igaühele kes plaanib majaehitusega alustada.
Üks tähtsamaid positiivseid argumente selle kursuse kasulikkusest on see,et inimene räägib enese kogemustest ja tähelepanekutest. Kauplustes ja müügimeeste juures seda kohtab äärmiselt harva.

Veelkordne tänu nähtud vaeva eest

Toomas Soots

Kõige suurem kasu oli esimesest peatükist, aga kogu kursus osutus teadmiste poolest vajalikuks. Tõenäoliselt sõltub sellise kursuse kasumlikkus sellest, mis faasis keegi maja ehitamise mõtetega on. Minu jaoks oli kõige olulisem, et kui hakata soetama krunti, siis millest alustada, kelle poole pöörduda, mis järjekorras töid ja tegemisi planeerida ning kui suur on võimalik ajakulu. Olin hakanud seda eeltööd tegema ja erinevates allikates tuhnima ning siis sattusin Sinu blogile ja sain info kõik ühest kohast kätte.

Kõige huvitavam tõenäoliselt oligi just esimene kursuse osa. Nagu ütlesin sõltub huvi suurus erinevate osade suhtes tõenäoliselt sellest, millises faasis ehitamise planeerimisega ollakse. Aga ka näiteks teised osad olid huvipakkuvadd (näiteks kivi versus puitmaja planeerimine; maja projekteerimisega seonduv – näiteks fakt, et enne ehitamist tuleks võimalikult täpselt paika panna, millist maja soovitakse – kuni detailideni).

Kokkuvõttes suur-suur tänu, et oled sellise blogi teinud.
Helmi

Väga hea ja informatiivne koduleht kui ka kursus.
Head punktid on välja toodud, millele peaks tähelepanu pöörama iga üks, kes hakkab maja soetama (ehitama).
Huvitavad osad olid kõik kursuses läbi arutatud teemad.
Soovitan teistelgi tutvuda kursuse materjaliga.

Edu,
Heiko
www.niiskusabi.ee

Kasu ikka oli. Seepärast tänud teile ja neile inimestele, kes tahavad ja teevad midagi enestele ja teistele selgeks.
Kasu, mida sain on raske mõne sõnaga seletada aga põiline on vast see, et pakutud korrastatud süsteem võimaldab asjale pihta saada. Teiseks on head viited seadusandluse, ehitustavade, muutuvate maerjalide ja tehnoloogiate osas. Ise otsides oleks vast palju kordi enam aega nõudnud ja võibolla asi hoopis katki jäänud.

Alar

Sellest kurusest oli palju abi, kuna ma alles otsin sobivat majaprojekti.Olin endale seadnud teatud kriteeriumid, mis formaadis ja sisus peaks maja olema.
Aga nüüd vaatan neid väljavalitud projekte teise pilguga ja sean  endale esmatähtsaks ruumilise lahenduse ja korraliku soojapidavusega maja.
Hea, et sattusin Teie kodulehele, oli palju abi projekti valimisel.

Hannes

Mul endal maja ehitamine alg faasis ja see kursus oli mega hea ja informatiivne. Loodan et ka tulevikus on saadaval sääraseid kursuseid.. Nüüdsest olen tihe teie kodulehe lugeja…. seal on väga palju nõuandeid, mis mulle isiklikult kasulikud… Kuna ma päris võhik ehituse alal…
Palju edu kodulehe tegemisel ja tänud kursuse eest…

Marko Paas

Peale kursuse läbimist, sain täiesti teise ettekujutuse maja ehitamisest. Kõik kõige tähtsamad osad on äratoodud lihtsalt ja arusaadavalt. Kindlasti ostan ka teise kursuse ja soovitan kõigil sellega tutvuda enne majaehituse planeerimist.

Kõik kursuse osad olid huvitavad ja kasulikud.

Galina

Suurim kasu on kalkulatsioonide koostamine ja võrdluste maatriks. Huvitavamaks osaks loen viimast osa kus oli põgusalt kirjeldatud energiakulu planeerimist ning sellest osast võiks erinevaid küttelahendusi ning ventilatsiooni ja just palkmaja jaoks. Oman vana palkmaja ja tegelen selle renoveerimisega. Mul on 20m sügavune puurkaev maja ees milline oleks parim lahend pumbasüsteemile või veeutomaadile? Ning palju muud. Silma hakkasid ka näpunäited metsalangetamiseks.
Suured Tänud

Andres Välli

Mina sain sellest  infost palju targemaks ja soovitan ka teistele seda. Kui maja endal ehitama hakkata siis just selle kursuse põhjal. Soovitan ka teistele.

Meelis

Kõigepealt tänan selle kursuse loojat, kes oli nõus nende teadmiste avaldamisega tasuta.

Kuna planeerime juba mitu aastat majaehitust alustada, siis loodan saab kõigist edastatud osadest kasu lähitulevikus.
Eelkõige huvitas meid just maja alustamise esimesed sammud (näiteks väga hea oli lugeda projekteerimistingimuste taotluse juurde toodud lisade loetelu).
Samas oli väga õpetlik ja huvitav lugeda ehituslepingu koostamisest ning ka hinnapakkumise võrdlemise osas toodud näpunäiteid.

Arvan, et selle lühikursuse läbimine on avardanud minu piiratud ettekujutust eramaja ehitamisest ja aitab tulevikus hoiduda nii mõnestki veast.

Edu ja jõudu edaspidiseks!

Kalev Keridan

Selle kursuse kasutegur on ikka suur küll(vähemalt minu jaoks). Kuna ise ei ole maja ehitamisega kokku puutunud siis oli kogu kursus minujaoks väga suureks abiks. Kuna on plaanis ka maja ehitama hakata siis sain palju infot.
Ainuüksi juba esimene kursus pani mind sellele suurejoonelisele ette võtmisele hoopis teise nurga alt vaatama. Lihtsast krundi ostust sai tõsine uurimus töö.  Minujaoks olid kõik kursuse osad huvitavad ja andsid mõtlemis ainet oli see siis krunt, projekt või küttesüsteemi valik.
Põhiline ongi, et saad üksikaskalikku ja operatiivset infot koos valiku võimalustega.
Suur tänu selle kursuse eest ja jõudu ka edaspidiseks.

Lugupidamisega
Janek

Kuna temaatika on minu jaoks uudne, siis on igasugune süstematiseeritud info kasulik.

Olen värske vana talumaja omanik, seetõttu olid kõige huvitavamad osad – puitmaja kogemus ja maja haldamise kulude osa.

Urmas Raude

Oskan nüüd mõnele detailile rohkem tähelepanu pöörata. Ennest võis see jääda natuke tahaplaanile aga tegelikult on see väga tähtis.

Tegelikult olid kõik omamoodi huvitavad ja sai omale midagi kõrvataha panna. Kuid kõige huvitavam oli ruumiplaanid ja kuidas võrrelda hinnapakkumisi.

PS! Sain väga palju kasulikku ja olen väga tänulik.

Asko Esna

Suurimat kasu sain ” Puitmaja kogemus” – st. Seda just sellepärast , et otsin põhjendust puitmaja valikuks versus kivimaja. Kursus andis julgustust otsutama puitmaja kasuka.Asjalik oli ka hinnapakkumise osa.
Alustamine ( dokumentatsioon) ja projekteerimine on ääretult individuaalne teema, aga sealgi tõite te välja olulisemad puntid. Vähemalt juhtiste tähelepanu.
Ehitusleping on väga suur teema ja sellises minikursuses ei saagi anda selle kohta kõikehõlmavat ülevaadet. Oma kogemustest võin väitä, et just selle küsimuses tekib alati lõpuks probleeme. Sellega peab lihtsalt kohe juba arvestama. Üks on aga kindel. Ehitaja ei tohi olla kuidagi kliendiga seotud. ( sõber, tuttav, sugulane, … ). Samuti ei loe teiste soovitused.

Kokkuvõttes. Igal juhul tekitas minikursus huvi suure kursuse vasti. Kui minu ehitusprojekt algusfaasile lähenema hakkab, olen täiskursusest osalemist huvitatud.
Ehitus on ala, kus iga kogemus on väga kasulik.

Tõnis Lepp

See minikursus on kasulik. Kuna mina planeerisin maja ehitada, siis ei osanud ma algul otsustada, kas kivi või puit,sain teilt arvamust,  ma sain ka teie kursuset infot, et väga tähtis on ikkagi maja projekt, mis on ka tõesti tõsi ja kuna ma võtan ehitajad, siis sain nagu teie käest nõu, kuidas neid hinnapakkumisi ikka võtta.

Kõike paremat

Liivi

Minu jakos olid kõige kasulikumad esimesed osad, kuna olen ise meremees ja isegi ehituse planeerimist ei teadnud millest alustada.
Suurimat huvi pakkus neljas osa, kuna dilemma, kas ehitada puitmaja või kivi ei ole siiani veel mul päevakorrast maas. Igast osast leidsin endale midagi, mida edaspidi silmas pidada ja kuidas teha õigeid valikuid…

Arnold Tavits

Häid näpunäiteid leidus igas osas.
Kõige huvitavam oli viimane osa, kuna see sisaldas pikemaaegseid säästumeetmeid.

Voldemar Albert

Suured tänud huvitava kursuse eest. Olen praegu veel maa ostmise järgus, aga sain väga palju õppetlikku informatsiooni.

Andres

Majaehitaja e-kursus on kindlasti kasulik. Eriti mingit osa nagu välja tuua ei oska. Ehk siiski lepingute sõlmimine – juriidilised küsimused.
Taolisi kursusi on kindlasti vaja noortele, kelle puudub vahetu ehituskogemus.
Minu on ehituskogemus olemas – nõukogude ajast. aga tänapäeva situatsioon on hoopis erinev tolle ajaga võrreldes.

Suurimad tänud e- kursuse korraldamise eest.

Roland Tulik

Kõige suurem kasu kursusest oli kindlasti see, et see pani reaalselt mõtlema. Meie esialgne ettekujutus oli vähemalt 200 rm, rohkete külaliste tubade, mitme söögitoa ja muude ehk eluks mitte nii vajalike ruumidega.
Mida suurem ja huvitavama planeeringuga, seda parem. Nüüd näeme, et 150 rm meile täiesti piisab.
Et ruumide vale paigutus võib vägagi häirima hakata ja hiljem midagi parandada on suht keeruline ja kulukas, pani mõtlema. Iga paari kuu tagant uuesti seinu lõhkuda ja ehitada ei tahaks.
Arvasime ka, et arhitekt on täiesti tarbetu kulutus, kuid nüüd näeme, et tõesti, ise lihtsalt mõne lahenduse peale ei tule.
Kõige huvitavam oli 5 osa, ehk ehituslepingu sõlmimine. …
Kursusest sai väga hea ülevaate, millega kõigega arvestama peab. Nüüd võtame pikemat mõtlemisaega ja kaalume erinevaid variante.

Lugupidamisega,
Ene

Suurim kasu-väikesed pisidetailid, näiteks puitmaja puhul see põrandate mitte ühe monoliitse põranda tegemise mõte võib-olla, kaalusin ise ka seda varianti ja enda ehitus umbes sealmaal.
Minu jaoks huvitavad ongi need nüansid, mis puudutavad ehitusprotsessi, kuna olen ka ise ehitaja, inimene õpib kogu elu…

Risto Aaslaid

Tänan selle kursuse eest. Leidsin igast osast endale midagi õpetlikku. Et olen ise kauaaegne eramaja elanik, kuid nüüd plaanin uue maja ehitust, siis enim huvi ja väärtust pakkusid mulle esimesed ja viimased osad – vajalike lubade/dokumentide vormistamine ja ehituslepingu sõlmimine – ikka need, milles endal varasemad kogemused puuduvad.

Suured tänud veelkord,
Arlet Rebane

Tänan väga öpetliku kursuse eest.On plaanis endale soetada uus kodu (maja) ja olen veel kahevahel kas osta vöi lasta ehitada.Kuna puuduvad eelnevad selle alased kogemused siis see kursus andis kindlasti juurde palju teadmisi, mis vöivad edaspidi osutuda vägagi kasulikuks.Ja mis peamine andis julgustust juurde viia täide oma unistused ja kaaluda enam ise ehitamist(ehituse tellimist)…

Üllar

Kursus andis uusi mõtteid ja samuti kinnitas üle varasemaid teadmisi, arvamusi. Suurim kasukoht oli vast ehituslepingu teema.

Toomas Orav

Suured tänud huvitava kursuse eest. Plaanis on tulevikus maja ehitada, kui ajad paremaks muutuvad. Elan küll majas, aga kuna mul on palju lapsi, siis jääb see maja meile kitsaks. On olemas ka oma krunt ja nüüd ootame vaid paremaid aegu. Kõik osad olid kasulikud ja huvitavad.

Enim pakkusid huvi ruumide planeerimine ja maja kulude haldamine.

Suured tänud veelkord ja kindlasti jään Teie blogi lugejaks ka edaspidi. Kui ehitamine muutub aktuaalsemaks, tahan läbida ka Teie poolt pakutavat kursust. kena on see, et viitsite vaeva näha ja kõik olulise kirja panna.

Edu soovides,
Tarmo

Suurim kasu oli ehituse e-kursusest oli vast see, kui lugesin selle kohta, mida peab teadma ja millega üldse arvestama, kui maja ehitada.
Usun siiralt, et inimestele, kes alustavad oma maja ehitamist nullist, on see kursus väga kasulik kuna sisaldab vajaminevaid eeltedmisi ehitamisest ja sellega seonduvast…

Rita Vilk

Kuna plaanisin hakkata maja ehitama sain ikka hea ülevaate teie poolt  saadetavast materjalist olen saanud palju targemaks eraldi ei oskagi välja tuua mis oli huvitvaim või kasulikum minu jaoks olid nad kõik huvitavad. tänan teid kasuliku info eest!

Marek

Kuna oleme perele maja kavandamise etapis olid kõik osad vajalikud ja informatiivsed. Eriti oluline on see, et neist saab kinnistust enda mõtetele-teadmistele. Kursus on koostatud professionaali poolt, vähemalt nii tundub mulle. Midagi pole ära unustatud ja kõik olulised asjad käsitletud!

Irje

Kursusest oli kasu just dokumentide vormistamisel, kuna nendega on koguaeg mingisugune kamm igas omavalitsuses on omamoodi sellid kes tahavad oma taskuid täita , aga väga kasulik kursus mulle isiklikult väga meeldis ja ühineks selliste kursustega veel, jõudu sulle.

Silver

Olen sattunud lugema erinevate inimeste blogisid majaehitusest ja need on enamasti huvitavad ja kasulikud olnud. Käesolev blogi on aga kuidagi põhjalikum, sisukam. Eno teab, millest kirjutab, ta on ise asja sees olnud. Igas postituses on olnud minu jaoks mõtteid, mida meelde jätta. Kõige kasulikum oli minu jaoks ilmselt lepingute ja tööde kontrollimise osa, kuna selle kohta ei ole varem eriti infot leidnud.

Minikursus võttis lühidalt kokku tegevused, mis maja ehitamise alustamiseks vajalikud on. Terve see kursus läks minu jaoks asja ette, kuna olen oma mõtetega just sellises faasis – otsin sobivat krunti ning üritan oma pere jaoks sobivat ruumilahendust leida. Eriti pakkusid huvi ruumiplaneerimise, ehituslepingu ja puitmaja teemad. Paljude oluliste asjade peale ise lihtsalt ei tule ja siinkohal on kogemustega inimesed suureks abiks.

Igal juhul suured tänud praeguseks avaldatud materjali eest ning jaksu selle ettevõtmisega edasi minna!

Lauri

Kursus igati kasulik ja soovitan kõigile, kes plaanivad alustada oma maja ehitamisega. Esimene ja teine loeng olid kõige huvitavamad. Mõtlema panid ka neljas ja viimane loeng. Kuna soovin ise oma maja ehitama hakata, siis esialgu ei süvenenud lepingu sõlmimise ja hinnapakkumiste teemadesse.

Suur tänu asjaliku kursuse eest!

Jüri

Oli päris hea lugeda sellisest minikursusest head ja õpetlikku. Tänapäeval väga palju iseehitajaid, kes arvavad,et kui juba teavad kuidaspidi haaamrit kätte võtta, siis ongi kõik selge ja võib maja püsti panna. Kursus selles suhtes nagu rusikas silmaauku.
Ise olen ehitusharidusega ja ka paktilise kogemusega, sest oma igapäevatöös puutun kokku ehitusega ja ka hoonete haldamisega. Seega oli minu jaoks kursus rohkem nagu hea meeldetuletus. See aga ei tähenda seda, et kursus mööda külge oleks maha jooksnud.
Kursust ärgitas lugema minu enda kauaaegne soov oma häärber püsti panna. Paraku siiani on asi topanud selle õige krundi leidmise taha…

Edu edaspidiseks

Kaidu 

Aitähh kursuse eest. Kogu see info oli mulle väga kasulik, kuna mul on ostetud krunt, aga ehitamist pole veel alustanud. Sain palju kasu ehitamise alustamise dokumentatsioonist… 

 

 Angelika Palm-Leis

Suur aitäh, et viitsisid minuga jännata ja saatsid mulle neid kursuse osi. Suurim kasu oli minu jaoks see, et ma pean korralikult kõik läbi mõtlema ja plaanima. Huvitavad on nad kõik omamoodi …

Igal juhul suur aitähh sulle.

Marek

Eks igas kursuses oli oma iva. Mõni asi tuli tuttav oma kogemustes. Küllaltki palju sai ka uusi näpunäiteid. Kuna mul on hetkel käsil projekteerimine, siis minu jaoks kõige kasulikum tundus just teine peatükk, mis rääkis ruumilahendustest ja arhitekti kaasamisest.

Oleme ise ka läinud seda teed, et töötanud ise ühe teise projekti baasil välja endale sobiva ruumiprogrammi ja selle koos arhitektiga üle vaadanud. Meil on kulunud selle ruumide planeeringu paika loksutamiseks tõesti mitmeid kuid läbirääkimisi oma abikaasaga.

 

Heino

Aitäh saadetud materjalide eest. Kuna hetkel veel maja ehitamise plaani pole (on vaid mõte), talletan saadud tarkused tulevikuks…

Riia Rääbis

Kõige pealt tänan  kursuse eest !

Kõige rohkem kasu oli viimasest osast. Kuna eelnevalt sai juba üks suvila majaks ümber ehitatud, siis uue maja puhul ruumide lahendusaed on juba korralikult läbi mõeldud. Suvila ümberehituse proekti joonestasime ja kirjutasime ise. Vallaga sai ka suheldud üsna tihedalt.

Nii, et esimesed neli osa oligi juba läbitud etapp. Selle eest viiendast osast sai päris  palju nõuandeid. Aga kokku võtes tundub, et oleme õigel teel , sest, et esimest neli osa oli täpselt see, mis meil juba läbi tehtud.

Dmitri

Sain palju näpunäiteid oma maja ehitamise alustamiseks. See on kasuli kursus neile kes alustavad oma maja ehitamist. Ja kõik osad on õpetlikud ja kasulikud. Aitäh!

Riina

Ma olen tegelikult ehitaja ja olen ise aastaid olnud töömees aga nüüd on mul oma firma ja tegelikult lootsin hoopis leida vastust kuidas hanke keskonnas paremat hinnapakumist teha. Kasu sain ma kursusest sellegipoolest, nüüd tean, et peab kõik korralikult loetlema materjalid, tööd ja igale asjale hind juurde. Muidugi lepingute sõlmimise osas sain ka targemaks.
Kursus iseenesest on väga kasulik just neile kes plaanivad ehitama hakkata või on juba alustand aga minule on kõik tuttav. kasulik oli kursus mullegi.

Ülo Prill

Mulle meeldis kursus.
Planeerin just lähitulevikus muretseda endale maja krundi ja ehitada koos perega meile sobiva maja. Olen käinud vaatamas erinevaid valmismaju ja poolikuid ehitisi. Kõik see on viinud soovini teha ise endale sobiv elamine.
Majaehituse minikursus oli selleks väga oluline algallikas.

 Ragnar

Igal juhul väärt ettevõtmine.

Aldur Järvalt

Hetkel väga suurt kasu ei saanud, kuna olin selle kursuse avastamise hetkel need protsessid sisuliselt juba läbinud. Oleks kursuse avastanud ca pool aastat varem, oleks ilmselt kasu ka suurem olnud. Aga uutele koduehitajatele on see kindlasti väga vajalik informatsioon.

Neid kursuseid ei saa võtta nii, et milline on neist parim ja huvitavam. Nad moodustavad kokku ühe terviku, seega on kõik vajalikud ja head. 

Lauri Tarend

 

Kõige suurema kasu sain kursuse esimesest õppetükkist. Paljud majaehitajad ei teagi mis paberimajandus tuleb enne korda teha, et üldse ehitama hakata. Kui midagi võiks sinna teksti lisada siis tähtajad. Meie “armsate” riigiametnikega koostöö võtab enne majaehitamist ju väga kaua aega. Sõbralikku abistavat nõu nende käest loota ei ole vaja. Isiklikult minu kadalipp on kestnud juba 1,5 aastat. Loodan asjaajamise korda saada 2aastaga :).
Et mitte tekitada majaehitajas tunnet, et igasuguste projektide koostamine on kaval nipp inimeselt raha kätte saada (tegelikult ju enamuses need reeglid on selleks kirjutatud) peaks rääkima ka tähtaegadest ja sellest mõttetust jamamisest vallavalitsuega. Et majaehitaja saaks aru kui ta tellib mingi projekti koos “kooskõlastuse teenusega” jäävad talle väga paljud närvirakud alles. Ja närvirakud on teatud piirini rahast tähtsamad :).

Oma tegemistes Teile jõudu soovides,

Karmo Nopri

 

Sain ülevaatliku pildi üleüldse majaehituse planeerimisest.

Kõik osad olid ühtviisi huvitavad, eriti kui olin selles vallas siiani täiesti roheline ja võhik.
Kokkuvõtteks on veel pikk maa käija, et kogu planeeritu saaks ka teostuse.

 Kaido

 

Eno suur tänu sellise tutvustava ja enamjagu palju vajalikku omava info eest . Tore, et selliseid mehi ikka leidub! … Kui Teil jaksu on aeg-ajalt kirjutada ….miks mitte? EDU!!

Rein Laastau

 

Kursus jättis hea mulje. Uued osad laekusid lubatud ajal. Tegelikult ei ole plaanis omal ehitama hakata, aga tööalaselt on vajalik olla kursis hinnapakkumiste võrdlemiste ja ehituse algtõdedega.
Selles osas see kursus ka oma ülessande täitis. Aga kuna olen ka varasemalt tundnud huvi selle temaatika vastu siis jäi kursus mulle natuke väikeseks.
Aga inimesele, kes on alles avastamas ehitusmaailma on see päris heaks hüppelauaks.

Andres Jalakas

  

 

Kuna ma ostsin krundi 1,5 aastat tagasi ning sellest ajast saadik olen mässanud detailplaneeringuga, siis oli mulle siin räägitu juba tuttav. Olen oma vitsad juba kätte saanud. Nimelt kukkusin arhitektiga orki. Nüüdseks on juba uus ning asjad liiguvad. Majaprojekt on ka juba olemas.
Kõige huvitavam oli mulle ehitusleping, kuna seda veel pole. Ehitajaks on oma tuttav aga ikkagi tahan teha korralikku lepingut.

Andres Laaniste

 

Suurimad tänud sulle majaehitaja blogi loomise eest. Oli väga informatiivne ja kasulik lugeda seda.

Suurim kasu oli see, et mida ma peaksin maatüki ostmisel selgeks tegema, mida tähele panema.
Kõige huvitavam kursus oli viimane, kus kirjeldasid töölepingu tegemist. Olen 3 aasta jooksul tegelenud tööjõurendi ja alltöövõtu lepingutega ja teinud nendest kahest sümbioosi. Tänu viimasele kursusele leidsin veel terve rida mõtteid kuidas teha kliendisõbralik leping, samas ise tööd tehes rahulolev olla ning tasu saades õnnelik..

Ergo Menov
http://teenusedisain.eu

 

Kuna just soetasin krundi ja plaanin alustada uue maja ehitamist, siis lugesin huviga minikursuse kõiki osasid ja blogi sissekandeid ning ootan huviga uusi artikleid.
Minikursuse esimest peatükist sain teada kuidas peaks toimuma projekteerimistingimuste väljastamine, enne teadsin et need on olemas, aga mitte rohkemat. Samuti ei teadnud ma midagi ehitamise alustamise teatisest. Teine projekteerimise peatükk oli selline kust midagi väga uut teada ei saanud, aga samas on hea projekt aluseks heale lõpptulemusele, nii et teema on siiski oluline. Endalgi seisab ees valimine puitmaja ja kivimaja vahel, seepärast oli neljas peatükk täitsa huvitav lugemine. Ehituslepingu teema oli samuti huvitav kuna ei ole kunagi ühtegi näinud, aga varsti on vaja endal see sõlmida.

Mait Kommusaar

 

Olen ehitaja olnud alates aastast 1979 ja mind huvitas, mis nõu antakse potensiaalsetele minu klientidele.

Venno Palts
 www.tvspartner.eu

 

Oma kogemused olid huvitavad. Hea ehituslepingu sõlmimise info oli uudiseks.

Silja Joon