Minu lugu

Paljud inimesed unistavad oma majast...

Nii juhtus ka minuga aastaid tagasi.

enoVõtsin nõuks enda perele maja ehitada. Loe siit artiklist, kuidas mina alustasin: “Asu kohe tegutsema”. Kogusin infot ja uurisin Internetist, käisin ehitusmessidel, vaatasin majade katalooge ja uurisin ehitusfirmadest. Kuigi olen ehitusalase haridusega ja töötanud ehitusfirmades, võttis see märgatavalt rohkem aega, kui oskasin oodata.  Infot oli palju ja sellest infomahust enda jaoks õige ülesotsimine oli keeruline.

Raskuste kiuste sai maja kenasti valmis ja uude koju sisse kolitud. Maja sai ilus ja soojapidav.

Varsti ilmnes aga probleem – maja ruumiplaneering ei olnud meie perele kõige sobilikum. Mida kauem majas sai elatud, seda rohkem see häiris. “Järgmise maja puhul, teen parema ruumiplaneeringu ja muudaks veel seda ja teist”, see mõte jäi kummitama.

Aastaid hiljem õnnestus see mõte oma järgmise maja puhul ellu viia.  Teise maja puhul sai tehtud oluliselt rohkem eeltööd ja kogutud infot ning ettevalmistusperiood oli ligi aasta. Infot kogunes tõesti palju ja tekkis mõte seda jagada teistega, kes samas olukorras ja maja ehitamine plaanis.

Kogusin ja süstematiseerisin info, lisasin juurde oma ja teiste majaehitajate kogemuse. Koostasin praktilised nõuanded, mida saab järgida ka ehitusalaseid eelteadmisi omamata.  Lõin Internetilehe – www.majaehitaja.ee, et anda nõu ja aidata igaühel oma perele ehitada kvaliteetselt, kuid säästlikult oma unelmate maja.

Minu artikleid on avaldanud või refereerinud:
– Äripäev
– Ehitusuudised.ee
– Postimees
– Eesti Päevaleht
– Maaleht
– Õhtuleht
– Delfi.ee
– ajakiri “TM kodu & ehitus”
– ajakiri “Kodukiri”
– ajakiri “Meie kodu”
– Ehitus.ee
– Sisustusweb.ee
– Linnaleht
– City24.ee
– KV.ee
ja mitmed teised meediaväljaanded ja internetilehed.

Parimate soovidega
Eno Pappel

tel:  56 925 317
e-post: info@majaehitaja.ee

PS. Olen ehitusinseneri haridusega ja töötanud kahes Eesti suurimas ehitusfirmas. Algselt tegelenud ehituse eelarvestamisega ja pikemat aega ehitusvaldkonna infosüsteemide loomise ja juurutamisega.

Rekvisiidid:

4Project OÜ
Reg nr. 11251426
KMKR EE101189600
IBAN EE491010220058255017

MTR registreering: omanikujärelevalve EEO002633