Asu kohe tegutsema!

Oleme harjunud sellega, et iga asi elus peab tulema omal ajal. Eriti sageli öeldakse seda eesmärkide puhul, mis tunduvad esmapilgul kättesaamatud. Võtame näiteks oma maja ehitamise. Usun, et suurem osa inimestest sooviksid elada oma majas. Aga tegelikkuses on olukord, kus selleni jõuavad suhteliselt vähe inimesi.

Tee oma unistus teoks - ehita oma maja!
Tee oma unistus teoks - ehita oma maja!

Tean, kohe öeldakse vastu, et elaksin oma majas küll aga mul pole sellist raha, et seda endale lubada. Saan sellest väitest aru ja nõustun, et ei ilma rahata hakkama ei saa, kuid selliselt mõeldes ei saa enamasti kunagi olema sellist raha, et oma majani jõuda.

 

Väide „mul ei ole raha” on nagu õigustus iseendale, mille taha on hea varjuda, mitte alustada enda jaoks lahenduse leidmist, mis viiks eesmärgi täitmiseni. Lihtne on ju mõelda, et järgmisel aastal proovin leida parema töökoha, leida soodsa hinnaga krundi või oodata loteriivõitu.

Õigustamine viib ootamiseni. Samal ajal jääb rahulolematus oma eluga ja pidev kiirustamine igapäevaasjades ning nii lükkub oluliste eesmärkide saavutamine pidevalt edasi.

Kui eesmärgiks jõuda oma majani, siis tuleks selle eesmärgi saavutamiseks hakata tegutsema kohe. Täna ja kohe praegu! Tuleb otsida võimalusi, tuleb olla avatud, et leida üles need võimalused, mida elus on alati ja igal ajal olemas.

Oma unistusi saab täita ainult siis kui neid teostama asuda.

Kui me sulgeme ennast õigustamisega ja otsitud põhjustega, miks ei saa asja ära teha, ei näe ja leia me ka kunagi tekkinud võimalusi.

Nüüd konkreetsemaks minnes, mida pean silmas, et tuleb kohe alustada oma eesmärgi saavutamist. Räägin lühidalt oma maja otsuse tegemise loo.

Palju aastaid tagasi ühel pühapäevasel päeval tuli mulle külla vend. Elasin siis veel korteris, mis oli hangitud suure pangalaenuga. Ühel hetkel läks jutt oma majale. Ta teadis, et oma olin alati tahtnud elada oma majas. Ta ütles: „Tee see plaan siis teoks ja ehita omale maja. Hakka  kohe peale!”

Varasemalt ja veel tollelgi hetkel tundus see mulle ilmvõimatu, olin ju pidevalt enda jaoks mõelnud, et teen selle teoks kunagi tulevikus, kui on piisavalt raha.

Sama päeva õhtul aga ei andnud see mõte enam rahu ja ma küsisin endalt, mida ma ootan? Miks mitte tõesti kohe asuda oma maja plaani kallale? Ootamine ei aita seda ju ellu viia.

Tollest õhtust alates ei mõelnud ma enam, kas hakata oma maja ehitama, vaid hakkasin otsima konkreetseid võimalusi, kuidas see plaan ellu viia. Ma otsisin erinevaid võimalusi, töötasin läbi väga mitmeid variante, kuidas majanduslikult hakkama saada. Otsisin sobilikke krunte, arvutasin läbi mitmeid majatüüpe, selgitasin laenuvõimalusi jne. See ei olnud lihtne ja see võttis aega, kuid ühel hetkel leidsin sellise lahenduse, mis minu väheste rahadega oli tollel hetkel võimalik teostada. Veidi vähem kui aasta otsuse tegemisest elada oma majas, kolisin oma uude majja.

Olen oma vennale väga tänulik, et ta mind julgustas oma plaani ellu viima.  See väike tõuge aitas mind otsuse tegemisel ja ilma selleta, kes teab, elaksin veel endiselt korteris ja ootaksin paremaid aegu.

Tee oma otsus ja asu kohe tegutsema!