,

Uus valikuvõimalus majaehitajale

Neil, kellel seisab ees oma maja ehitamine ja seinamaterjali valik, on tekkinud uus valikuvõimalus.

Aeroci tootvalikusse on lisandunud uute mõõtmetega EcoTerm plokk

Aeroci tootevalikusse on lisandunud uute mõõtmetega EcoTerm plokk

Nimelt on Aeroc tulnud välja uue EcoTerm Plus plokiga, mille laius on lausa 500 mm. Ühe EcoTerm Plus 500 mm ploki kaal 24,5 kg.  Selle välisseina soojajuhtivuse näitaja U=0,17 W/(m2K). Võrdluseks, et juba pikemat aega tootmises olnud ja palju kasutamist leidnud EcoTerm Plus 375 mm välisseina soojajuhtivus U=0,22 W/(m2K).

Kehtivate normide järgi ei tohi välisseina soojajuhtivus olla suurem kui U= 0,25 – 0,28  W/(m2K). Samas soovituslikuks soojajuhtivuseks peetakse U=0,20 W/(m2K) või alla selle. Nii, et uus EcoTerm Plus 500 plokk täidab ka soovitusliku U-arvu nõude.

 

EcoTerm ploki peamine eelis seisneb selles, et kehtivate normide järgi ei vaja sellised välisseinad lisasoojustamist ja ka müüritise ladumine tänu suurtele, kuid suhteliselt kergetele plokkidele, on lihtne. Sobib hästi eramu ehitajale.

 

2 replies
  • Eno Pappel
   Eno Pappel says:

   Keskkonnakaitse seisukohalt oluline märkus. Usun, et ühelt poolt tuleb inimestele seda, palju enegiat kulub ja palju keskkonda saastakse mingi toote valmistamisel teavustada. Teiselt poolt teeb seda ka turg ise toodete hinnaga, kui mingi materjali tootmiseks tuleb kulutada palju energiat, siis ei saa see olla odav ning valitakse odavam lahendus.

   Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.