,

Ühe maja müügikuulutuse lugu

Hiljutise kinnisvarabuumi ajal hakkas mulle ühes foorumis silma viide ühele kinnisvarakuulutusele ja õelad kommentaarid selle juures. Milles oli probleem?

Hea maja algab omaniku pühendumisest

Hea maja algab omaniku pühendumisest

Tegemist oli ühe üle keskmise eramaja müügikuulutusega, kus lisaks tavapärasele kuulutuse sisule oli lisatud veidi müügiteksti.  Maja müügiargumendiks oli välja toodud see, et selle maja puhul kulutati omaniku poolt 2 aastat pühendumist. Kulutati väga  palju aega heale projektile, parimate materjalide otsimisele ja ehitustööde kvaliteedile. Kuulutus lõppes üleskutsega „Osta hingega tehtud maja!”

Foorumis naeruvääristati seda kuulutust hoolega. Küll ei meeldinud inimestele sõnastus, küll arvati, et liiga kaua on aega kulutatud jne. Ma vaatasin seda kuulutust ja neid pilte maja kohta ning tekkis hoopis vastupidine hoiak. See oli tõesti ilus ja hästi tehtud maja.

Miks seda aga naeruväärseks püüti teha? Põhjus on väga lihtne.

Kõik need, kes pole aktiivselt oma maja ehitamises osalenud ja ehitusega kokku puutunud, ei pruugi tajuda, mida tähendab korraliku maja ehitus.

See ajakulu, mis kaasneb oma maja ehitamisega on igale tellijale märkimisväärne. Mida rohkem on pühendatud hea maja ehitamisele, seda parem on enamasti ka tulemus.

Head pühendumist oma maja ehitamisele!

2 replies
 1. Mait
  Mait says:

  Müts maha selliste inimeste ees kes asju hingega teevad. Ja maja ehitust teisiti ei olegi võimalik tega. Kui just müügiks ei tehta.

  Vasta
 2. KALESY aknad
  KALESY aknad says:

  Loodetavasti suureneb nüüd lõpuks targalt eramuid ehitavate tellijate osakaal.

  Müügimajade arendamises ja ehitatamises ilmselt ei muutu suurt midagi.

  Endale ehitajatel on nüüd küll õige aeg rahulikult ja kvaliteetselt projekteerida ning korralikke ehituslepinguid sõlmida ja ka pikemat ehitusgarantiid nõuda.

  Samuti on järjest kasvavate kütteenergia hindade juures tähtsal kohal kõik maja energiasäästuga seotud küsimused. Hoone põhilised sojuskaod toimuvad seina, põranda, lae, akande ja uste ning ventilatsiooni kaudu, ehk need küsimused tuleks kindlasti energiatõhusalt lahendada. Nii saavutame maksiaalse sõltumuse energi hinnatõusust tulevikus. Arvestades, et ühe korraliku maja ehitamisel peetakse silmas 30 aastast pikkust ekspluatatsiooniaega, siis kujutage sise ette millised on 10, 20, 30 aasta pärast kütteenergia hinnad? Ehk tegu on investeeringuga tulevikku või ka pensioni “kolmandasse sambasse”.
  Kujutage vaid ette olukorda, kus juba täna on 60m² korteri talvised kommunaalkulud ca 2500-3000 krooni (millest kütteenergia moodustab 1500-2000 krooni), siis kas suudate ka pensionieas e. 20-30 aasta pärast maksta kaks või kolm korda suurernenud kommunaalarveid.
  Täna tasuks pigem mõelda energiasäästliku OMA MAJA ehitamisele, millega vähendame kontrollimatute kommunaalteenuste ja ka kütteenergiaks summasid märkimisväärselt.

  Tõeliselt kvaliteetsete ja energiasäästlike akendega aitab teid AKNATEHAS OÜ (KALESY aknad ja uksed) ning rohkem infot akende kohta leiate kodulehelt, link: http://www.kalesy.ee/aknad.htm.

  Passiivakende kohta ´loe lähemlt aga siit, link: http://www.kalesy.ee/Passiivaknad.htm

  Aknathas OÜ
  Kalesy aknad ja uksed
  Eerik Kirs
  http://www.kalesy.ee

  Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.