Ühe maja müügikuulutuse lugu

Hiljutise kinnisvarabuumi ajal hakkas mulle ühes foorumis silma viide ühele kinnisvarakuulutusele ja õelad kommentaarid selle juures. Milles oli probleem?

Hea maja algab omaniku pühendumisest
Hea maja algab omaniku pühendumisest

Tegemist oli ühe üle keskmise eramaja müügikuulutusega, kus lisaks tavapärasele kuulutuse sisule oli lisatud veidi müügiteksti.  Maja müügiargumendiks oli välja toodud see, et selle maja puhul kulutati omaniku poolt 2 aastat pühendumist. Kulutati väga  palju aega heale projektile, parimate materjalide otsimisele ja ehitustööde kvaliteedile. Kuulutus lõppes üleskutsega „Osta hingega tehtud maja!”

Foorumis naeruvääristati seda kuulutust hoolega. Küll ei meeldinud inimestele sõnastus, küll arvati, et liiga kaua on aega kulutatud jne. Ma vaatasin seda kuulutust ja neid pilte maja kohta ning tekkis hoopis vastupidine hoiak. See oli tõesti ilus ja hästi tehtud maja.

Miks seda aga naeruväärseks püüti teha? Põhjus on väga lihtne.

Kõik need, kes pole aktiivselt oma maja ehitamises osalenud ja ehitusega kokku puutunud, ei pruugi tajuda, mida tähendab korraliku maja ehitus.

See ajakulu, mis kaasneb oma maja ehitamisega on igale tellijale märkimisväärne. Mida rohkem on pühendatud hea maja ehitamisele, seda parem on enamasti ka tulemus.

Head pühendumist oma maja ehitamisele!