Milline on maja ehitamise m2 hind?

Maja ehitus on kallis  – see pole kellelegi üllatus. Üllatus on sageli aga see, et arvestatav summa kulub ka sisustusele, krundil teede ja platside rajamisele, haljastusele ja näiteks ka aia tegemisele.

 

Fassaaditööd

Kuna maja ehitus on kallis siis kipub alati raha puudu jääma ja see puudujääv osa on sageli just eelnimetatud lõikude tegemata jätmise arvel.

 

Rusikareegel võiks maja hinna planeerimisel olla järgmine.

  • Ise oma maja ehitust juhtides ja oma aega ning oskusi kasutades oleks keskmiselt hinnaks u. 7 000 –  9 000 kr/m2.
  • Maja ehituse tellimisel oleks ruutmeetri hind alates 10000 – 12000 kr/m2. Kallima klassiga viimistlusmaterjalide kasutamisel u. 13000 – 15 000 kr/m2. Need on hinnad, millega saab tellida ehitaja nn. võtmed kätte.

See on ainult ehitamisega seotud hind.  

Lisaks tuleks arvestada ka:

  • Krundi hinnaga
  • Liitumistega: elekter, vesi, kanal, side, küte, sadevee kanal (arendusprojektide korral liitumised sisalduvad üldjuhul krundi hinnas)
  • Välishaljastusega: teed, platsid, haljastus, aed, väravad
  • Sisustus: kardinad, vaibad, palju erinevat mööblit ja sisustustarbeid

Minu soovitus on maja planeerimisel püüda arvestades kõigi kuludega, et mitte jätta osa töölõike poolikuks. Elu näitab enamasti, et poolikud asjad kipuvad jäämagi poolikuks ning see võib rikkuda uue kodu väärt tunnet.

Täna on kahtlemata hea aeg ehitustööde tellimiseks, sest hinnaga on võimalik kaubelda.

Minu suhteliselt lühikest aega avatud olnud veebileht on saanud juba hulgaliselt positiivset tagasisidet. Mul on hea meel, et paljud inimesed maja ehitamise nüüd plaani võtnud ja oma ehitusplaane ellu hakanud viima.

Millise m2 hinnaga plaanid oma maja ehitust Sina?