,

Milline on maja ehitamise m2 hind?

Maja ehitus on kallis  – see pole kellelegi üllatus. Üllatus on sageli aga see, et arvestatav summa kulub ka sisustusele, krundil teede ja platside rajamisele, haljastusele ja näiteks ka aia tegemisele.

 

Fassaaditööd

Kuna maja ehitus on kallis siis kipub alati raha puudu jääma ja see puudujääv osa on sageli just eelnimetatud lõikude tegemata jätmise arvel.

 

Rusikareegel võiks maja hinna planeerimisel olla järgmine.

 • Ise oma maja ehitust juhtides ja oma aega ning oskusi kasutades oleks keskmiselt hinnaks u. 7 000 –  9 000 kr/m2.
 • Maja ehituse tellimisel oleks ruutmeetri hind alates 10000 – 12000 kr/m2. Kallima klassiga viimistlusmaterjalide kasutamisel u. 13000 – 15 000 kr/m2. Need on hinnad, millega saab tellida ehitaja nn. võtmed kätte.

See on ainult ehitamisega seotud hind.  

Lisaks tuleks arvestada ka:

 • Krundi hinnaga
 • Liitumistega: elekter, vesi, kanal, side, küte, sadevee kanal (arendusprojektide korral liitumised sisalduvad üldjuhul krundi hinnas)
 • Välishaljastusega: teed, platsid, haljastus, aed, väravad
 • Sisustus: kardinad, vaibad, palju erinevat mööblit ja sisustustarbeid

Minu soovitus on maja planeerimisel püüda arvestades kõigi kuludega, et mitte jätta osa töölõike poolikuks. Elu näitab enamasti, et poolikud asjad kipuvad jäämagi poolikuks ning see võib rikkuda uue kodu väärt tunnet.

Täna on kahtlemata hea aeg ehitustööde tellimiseks, sest hinnaga on võimalik kaubelda.

Minu suhteliselt lühikest aega avatud olnud veebileht on saanud juba hulgaliselt positiivset tagasisidet. Mul on hea meel, et paljud inimesed maja ehitamise nüüd plaani võtnud ja oma ehitusplaane ellu hakanud viima.

Millise m2 hinnaga plaanid oma maja ehitust Sina?

9 replies
  • Eno Pappel
   Eno Pappel says:

   Tere Ardo.
   Hinnatase sisetöödele oleneb väga paljus kasutatavast materjalist. Näiteks laminaatparkett ja korralik naturaalne parkett on väga erineva hinnaga. Jämedalt saaksid hinnata maksumust selliselt, et kui tead enda poolt soovitavate materjalide hinda siis lisa sellele 30-50% töö tegemise hinda juurde.

   Vasta
 1. Alar Anton
  Alar Anton says:

  Oleme küll oma hindu pea 20% alla lasknud aga alla 15000.- korralikku Soome liimitud palgist palkmaja ei saa. Kas hinnatase mida pakud keskmiseks käib karkassmajade või kivimajade kohta?

  Vasta
  • Eno Pappel
   Eno Pappel says:

   See hinnatase oli rohkem mõeldud karkassmajade kohta. Kindlasti ei ole 15 000 mingi piir ja sõltub ikkagi alati konkreetsest majast, kasutatavate materjalide kvaliteedist ja hinnatasemest, ehitusfirmast ja muudest teguritest.

   Vasta
 2. Margit
  Margit says:

  Olen oma ehitusplaanidega jõudnud ehitaja otsimise faasi. Tahaks küll väga loota, et saan lihtsa, fiboplokist ühekordse maja ehituse 10 000.- ruutmeeter. Materjalide pakkumisi jälgides ei tundu see nii väga utoopiline… Või peaks siiski unistusest loobuma, sest eelarve kahjuks rohkemat ei kannata?

  Vasta
 3. Eno Pappel
  Eno Pappel says:

  See artikkel sai kirjutatud ligi 1,5 aastat tagasi ja tänaseks on hinnad ülespoole liikuma asunud. Tegelik reaalne hind saab selgeks hinnapakkumisi küsides ja enne ei tasu kindlasti unistustest loobuda, kui hinnapakkumiste alusel maja maksumusest ülevaade olemas. Soovin jõudu selles töös.

  Vasta
 4. Rein
  Rein says:

  Kas ehitamisega seotud hind tähendab, et see sisaldab kõike. Vundament, välisviimistlus siseviimistlus, terrass, katus jne.

  Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.