,

Mida arvata pikalt tühalt seisnud majakarpidest?

Pole vist kellelegi märkamata jäänud, et kinnisvarabuumist on järgi jäänud suurem hulk poolikuid ja lõpetamata ehitisi. Mida nendest arvata?

Paremaid päevi ootav ridaelamu

 Kas ehitada ise nullist või leida mõni pooleliolev maja ja see lõpuni ehitada?

Millised on plussid ja miinused?

Alustame plussidest:

+ Head hinnad kinnisvarasektoris ja võimalik saada kinnistu koos pooliku ehitusega soodsa hinnaga.
+ Suur valik, võib leida palju erinevas staadiumis ja sisukorras pooleli olevaid maju.
+ Ostu ja ehitamise finantseerimine veidi lihtsam, kuna tagatisena meeldivad pankadele rohkem kinnistud, millel on juba tänu teostatud ehitustöödele on väärtus suurem. Ainult  palja krundi korral, tahavad pangad saada täiendavaid lisatagatisi. 

Ja miinustena saab välja tuua:

Küsitav kvaliteet, buumiaegsed ehitused on suuresti ülejala tehtud kvaliteediga.
– Pikalt ilmastiku käes seinud poolikutes majades võivad olla osa materjale kahjustatud. Kindlasti tuleb jälgida niiskusest tulenevaid probleeme ning vaja piisavat aega väljakuivamiseks kütteperioodil.
– Tuleks arvestada ehitusekspertiisi vajadusega.

Minu meelest on mõistlik täna võtta risk ja jätkata pooliku maja ehitamist ainult juhul, kui see asub Sinu jaoks ihaldusväärses kohas ja selle seisukorda on võimalik suuremas osas visuaalselt hinnata. See tähendab, et maja puhul on valmis karp ja katus peal, kuid puudub soojustus, avatäited,  küttesüsteem, torustikud ja muud kaetavad tööd. Sellise maja puhul on võimalik ehituseksperdil hinnata konstruktsioonide olukorda ja vähendada ehitusvigade riski.

Ja muidugi oleneb väga palju hinnast. Hea hind aitab julgemalt riske võtta.

 

Milline on sinu arvamus? Kas Sina võtaksid ette pooliku maja?

5 replies
  • Eno Pappel
   Eno Pappel says:

   Ka valmis maja võib loomulikult osta, küll aga soovitan enne põhjalikult maja üle vaadata. Halba ei tee, kui maja tuleb enne ostu üle vaatama ka mõni ehitusala spetsialist, kes oskab vaadata maja seisukorda põhjalikumalt.

   Vasta
 1. blogtrotter
  blogtrotter says:

  Oi kurrrja kuidas on ära tüüdanud see “ehitusala spetsialisti ” soovitamise jutt. Tegellikult on nii, et kui sa tahad head ja kvaliteetset asja saada, siis pead kogu värgi ise endale selgeks tegema.
  Huvitav kas keegi naist (meest) võttes laseb tulevase abikaasa psühholoogia-, pereelu – ja seksispetsialistil üle vaadata? 🙂 Maksad mõnele gigolole ja sees iis annab hinnangu, et kas tasub altari ette minna või mitte?

  Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.