Kuidas maja ehitamisel dokumendid korras hoida?

 

 

Paljud ehitusfirmad peavad ehitustöödega seotud dokumentide täitmist ja koostamist väga tülikaks.

 

Vormista kõik ehitusalased dokumendid õigel ajal

Seetõttu lükatakse seda sageli järjest edasi ja lõppkokkuvõttes jäävad dokumendid õigel ajal tegemata.

 

Kindlasti ei tohi aga dokumentide vormistamise teemat lahendamata jätta ja seda peamiselt järgmistel põhjusel:

 

 

  • Enamasti tekivad ilma paberiteta kohe vaidlused ning suulised kokkulepped „unustatakse”. Lõpptulemusena lähevad suhted ehitajaga väga kehvaks ning heast koostööst on asi kaugel.
  • Majale kasutusloa taotlemisel on vaja esitada kohalikule omavalitsusele kogu maja puudutav projekt- ja täitedokumentatsioon. Kuna maja tellija teadvustab seda teemat sageli alles maja valmimisel siis sageli seisab majale kasutusloa hankimine just dokumentatsiooni taga. Koostöös kohaliku omavalitusega on võimalik saada majale kasutusluba ka ilma korrektse dokumentatsioonita, kuid see on palju tülikam ja toob kaasa palju lisatööd ja asjaajamist.

Et paberitöö korralikult tehtud saaks, soovitan kasutada järgmist töökorraldust.

Lepi ehitajaga kokku, et iga nädal (või mingi muu ajavahemiku järel) kohtute objektil ja vaatate koos tehtud tööd üle ning vormistate kohe ka töödega seotud dokumendid. Kindel aeg iga nädal umbes  0,5 tundi korraga. Iga kohtumise lõpuks palu enda kätte täidetud dokumentide üks eksemplar ja lisa need oma kausta. Selliselt saab jälgida pidevalt ehitustööde seisu, aktiivselt suhelda ja lahendada üleskerkinud teemasid ning saada jooksvalt kõik vajalikud dokumendid.

Tõsi, see vajab ka endal aega, aga see on lõpptulemust arvestades väga vajalik. Sellise paberitöö korralduse soovitan sisse kirjutada töövõtulepingusse ning koheselt ka seda järgima hakata.

Millised on Sinu kogemused ehitusdokumentide vormistamisel?