Krundi valik

Krundi valikust algab maja ehitus

Hea krundi leidmine on keeruline. Krundi ost on kallis ja muutub pidevalt kallimaks.

Kuid suurim probleem ei ole alati mitte ainult krundi kallis hinnas, vaid selles, et krundi valikuga tekivad ka juba esimesed piirangud või kitsendused maja ehitamiseks. Näiteks kui on soov ehitada ühekorruseline eramu, kuid krunt on suhteliselt kitsas, siis tekib probleem, kuidas maja krundile nii paigutada, et see ära mahuks ja samal ajal majas elamise funktsionaalsust ei vähendaks.

Enne krundi ostu on mõistlik välja uurida kõik liitumistega seotud tingimused, piirangud ja piirnevate alade arendusplaanid.

Soovitav lugeda

Mul on siiralt kahju Sindi paisu piirkonna majaomanikest. Valdavalt üleujutuse piirkonnas olevad majapidamised on uued ning korralikud majad. Inimesed on investeerinud oma aega ja raha ning ehitanud oma kenad kodud kenasti valmis.

Üleöö on aga see kinnisvara suuresti väärtusetu. Ühelt poolt sellise veekahju korral, kus pea kogu maja või osa sellest on vee all, nõuab see suure osa konstruktsioonide lahtivõtmist ja uuestitegemist. Niiskus kuivab välja aeglaselt ja mõjutab maja veel pikka aega. Majade kordategemiseks kuluvad summad on suured. Kui majadel on kindlustus siis osad kulud saab kindlustuse abil tagasi.

Suurem probleem on aga kindlasti see, et mitte miski ei anna garantiid, et järgmisel aastal uuesti üleujutust ei teki.

Loodan, et selles piirkonnas siiski võetakse edaspidi erinevaid meetmeid kasutusse (jõesängi süvendamine, vajadusel jää purustamine jne.), et selliseid olukorda enam ei tekiks.

Mida sellest loost õppida?
Ennekõike seda, et krundi valikul tuleb lähtuda talupojamõistusest. Küsitleda piirkonnas pikaajaliselt elanud inimesi, uurida piirkonna ajalugu ja mitte pimesi usalda piirkonna arendajat.

Looduse vastu inimene ei saa, kuid me saame loodust mõista ja sellega rohkem arvestada!