Mida peab teadma välisukse valikul?

Kui vaadata ustemüüjate kodulehti või  uste tootekatalooge, siis on võimalik hankida väga suures valikus uksi. Valik on suur ja keeruline on otsust teha.

"Uks kliendi saamiseks" on avatus ja väärtuse loomine
“Uks kliendi saamiseks” on avatus ja väärtuse loomine

Nagu iga valiku puhul, nii ka uste puhul, peame seadma endale kindlad kriteeriumid, mis aitaks valikut lihtsamaks teha. Millised nõuded võiksid olla olulised välisuste puhul? Mõned soovitused, mida kasutada välisuste valikukriteerumitena eramajade puhul:

  • Sobivus maja välisilmega. Oluline jälgida, et välisuks sobiks maja tüübiga ning kindlasti akendega, enamasti valitakse uste värv kooskõlas akende värviga.
  • Vastupidavus ilmastikule ja igapäevasele kasutamisele. Uste esmane ülesanne on pidada vastu pikaaegsele kasutamisele, seetõttu on ukste kvaliteet väga oluline.
  • Soojapidav uks aitab kokku hoida küttekulusid. Sarnaselt akendele on ka uste parema soojapidavuse vallas viimastel aastatel tehtud suuri edasiminekuid. Tasub investeerida ustesse, mis energiakulude kokkuhoiu läbi tulevikus ära tasub.
  • Mürapidavus on uste puhul oluline, korralik välisuks peaks olema hea helipidavusega.

Lisaks on oluline välisustega seoses vargakindlus. Eramajade puhul on uste turvalisuse teema sageli veidi ebamäärane, sest kuigi sul võib olla väga vargakindel uks, pääseb näiteks akna lõhkumisega majja ja heast turvalisest uksest pole kasu. Eramaja turvalisuse tagamiseks oleks vajalik ikkagi korralik turvasüsteem.

Ust tellima asudes aga kontrolli üle ukse käelisus ehk see, kuhu poole uks avaneb ning kontrolli mõõdud!