,

Mida peab teadma välisukse valikul?

Kui vaadata ustemüüjate kodulehti või  uste tootekatalooge, siis on võimalik hankida väga suures valikus uksi. Valik on suur ja keeruline on otsust teha.

"Uks kliendi saamiseks" on avatus ja väärtuse loomine

“Uks kliendi saamiseks” on avatus ja väärtuse loomine

Nagu iga valiku puhul, nii ka uste puhul, peame seadma endale kindlad kriteeriumid, mis aitaks valikut lihtsamaks teha. Millised nõuded võiksid olla olulised välisuste puhul? Mõned soovitused, mida kasutada välisuste valikukriteerumitena eramajade puhul:

 • Sobivus maja välisilmega. Oluline jälgida, et välisuks sobiks maja tüübiga ning kindlasti akendega, enamasti valitakse uste värv kooskõlas akende värviga.
 • Vastupidavus ilmastikule ja igapäevasele kasutamisele. Uste esmane ülesanne on pidada vastu pikaaegsele kasutamisele, seetõttu on ukste kvaliteet väga oluline.
 • Soojapidav uks aitab kokku hoida küttekulusid. Sarnaselt akendele on ka uste parema soojapidavuse vallas viimastel aastatel tehtud suuri edasiminekuid. Tasub investeerida ustesse, mis energiakulude kokkuhoiu läbi tulevikus ära tasub.
 • Mürapidavus on uste puhul oluline, korralik välisuks peaks olema hea helipidavusega.

Lisaks on oluline välisustega seoses vargakindlus. Eramajade puhul on uste turvalisuse teema sageli veidi ebamäärane, sest kuigi sul võib olla väga vargakindel uks, pääseb näiteks akna lõhkumisega majja ja heast turvalisest uksest pole kasu. Eramaja turvalisuse tagamiseks oleks vajalik ikkagi korralik turvasüsteem.

Ust tellima asudes aga kontrolli üle ukse käelisus ehk see, kuhu poole uks avaneb ning kontrolli mõõdud!

3 replies
 1. blogtrotter
  blogtrotter says:

  No ja mis me sellest nupust nüüd targemaks saime?
  Paluks infot eri tüüpide, puit, metall, mdf uste, nende eristamise, heade-halbade omaduste kohta. Uste tüübi, seesmised konstruktsioonid, viimistluse tüübid, sobivuse derinevate lukustandarditega jne jne

  Vasta
 2. Eno Pappel
  Eno Pappel says:

  Tänan arvamuse eest. Selle postituse eesmärk ei olnud uste ehituse tehniliste nüansside jagamine. See on eraldi teema ja leiab kajastamist mõni teine kord.

  Vasta
 3. Igor
  Igor says:

  Ukse valiku puhul on ka tähtis turvalukk. ASSA turvalukke on võimalik vastavalt kasutaja maitsele komplekteerida erinevat värvi ja kuju ukselinkide ja muude tarvikutega. ASSA 2000 on ainuke lukk, milles on koos nii tava- kui ka turvalukustus. Nimelt saate kodus olles ust avada ja sulgeda väändenupust. Viimane on vajalik selleks, et saaksite ise vajadusel ust kiiresti avada. Kodust lahkudes on väändenupu toime võimalik plokeerida luku otsaplaadil oleva nupu allavajutamisega. Keegi ei saa nüüd ka seestpoolt teie lukku enam ilma võtmeteta avada.
  Turvalukke saate valida : http://www.lukud.ee/ee-Turvalukud-catalog-view-5-487-0

  Vasta

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.