Kiilto

Kiilto OY on 1919 aastal Soomes asutatud perefirma, mis on tänaseks kasvanud rahvusvaheliseks keemiatööstuskontserniks. OÜ Kiilto Eesti asutati 1999 aastal, ettevõtte tegeleb ehitustoodete ja tööstusliimide maaletoomise ja hulgimüügiga Eestis.

www.kiilto.ee
Kiilto tootekataloog

Soome kvaliteet

Kiilto kvaliteedisüsteem vastab ISO-9001 standardile hõlmates tootearenduse, tootmise, turustamise, materjalihanke, ladustamise, tarnimise ja klienditeeninduse valdkondi. Kvaliteedisüsteem sisaldab ka  ISO 14001 standardile vastavat keskkonnasüsteemi. Keskkonna-, tervise- ja tööohutusriskide minimeerimiseks rakendab Kiilto aktiivselt Responsible-Care Hoolime ja Vastutame – keskkonnaalaseid programmi nõudeid. Kiilto eesmärk on turvaliste ja klassifitseeritud toodete osakaalu suurendamine, keskkonnasõbralikest ja turvalistest toodetest räägivad muuhulgas ka sellised kvaliteedimärgid nagu Astma- ja Allergialiidu märk, Põhjamaade Luigemärk, M1 Emissiooniklass, CE märk jne. Loe täpsemalt SIIT.

Põrandate tasandamine

Põrandatasandussegu valikut mõjutab ruumi iseärasus, tasandamise vajadus ja põrandakate. Märgade ruumide põranda kalded ja tasandused tehakse teistsuguste tasandussegudega, kui kuivade siseruumide peentasandused.

Jämetasandussegud võimaldavad paksemat valukihti ning täita põrandates suuremaid ebatasasusi, kui peentasandussegud.

Plaaditav põrand on võimalik tasandada ka jämetasandussegudega ning ei vaja põranda ületasandamist peentasandusseguga, kuna väiksemaid ebatasasusi on võimalik parandada ka hiljem plaatimisel. Hüdroisolatsiooni aluspind eeldab siiki siledat ja sirget pinda koos õigete kalletega trapi suunas.

Küttega põrandate tasandamisel küttekaabli uputamise meetodil on oluline, et kaabli alla ja peale jääks 1-2 cm tasandussegu kihti. Mida paksem on valukiht, seda paremini ja ühtlasemalt jaguneb soojus ning põrand püsib kauem soojana. Küttekaabli uputamiseks sobivad kõige paremini Kestonit Termo  ja Kestonit Maxi põrandatasandussegud.

PVC ja linoleumi aluspõrand eeldab väga siledat pinda, seetõttu tuleks põranda tasandamisel kasutada peentasandussegusid.

Aluspinnale liimitav parkettpõrand vajab tugevamat pinda, kuna puitparkett kahaneb ja paisub vastavalt temperatuurimuudatustele ning võib nõrga betoonkihi aluspinnalt lahti tõmmata.

Põrandate tasandamisel tuleb vana aluspind alati puhastada, eemaldada nakkusmist takistav mustus, liimijäägid, värvilaigud jm lahtised osakesed. Enne tasandamist tuleks põrand alati kruntida, et tagada põrandavalu nake.

Põrandate tasandamine isevalguva seguga

Põrandakütte paigaldamine ja tasandamine (Kestonit Termo)

Põrandate valamine kiire põrandavalumassiga (Kestonit Maxi)

Aluspõrandate tasandamine pumbaga

Kergbetoon aluspõrandate valamiseks ja täitmiseks

Soovitav lugeda

Täiendavad artiklid, nõuanded ja viited