Postitused

Oktoobris on tulemas Tartu Ehitusmess

Oktoobris on tulemas Tartu Ehitusmess

Eestis on kaks suuremat ja tuntumat ehitusmessi, millel suur osa Eestis tegutsevaid ehitusfirmasid peab vajalikuks osaleda.

Need on kevadel aprillis korraldatav Eesti Ehitab, mille toimumispaik on Tallinnas ja teine sügisel  – oktoobris toimuv Tartu Ehitusmess.

Üksjagu messidel nii osaleja kui ka külastajana olnuna on tekkinud mõtted, mida sooviksin jagada.

 

Uudsed tooted ja teenused

Messile minnakse enamasti millegi uue järele. Uus tehnoloogia, uued materjalid, uued lahendused – need on magnetid, mis tõmbavad tähelepanu ning seda messid püüavad alati ka pakkuda.  Nii nagu igas muuski valdkonnas, püüavad ehitusmaterjalide tootjad konkurentsis püsida ja pakuvad igal aastal oma uuenenud toodangut. Pole vaja karta, et messile minnes, midagi uut ei leiaks.

 

Soodsad pakkumised

Messid on ka kujunenud alati soodsate pakkumiste kohaks. Olenevalt tootest või teenusest on soodustused sageli päris suured, ulatudes parematel juhtudel üle 30-40%  Seetõttu on mõistlik selliseid soodsaid hindasid ära kasutada, kui sellised head pakkumised messil käeulatuses.

Tavaliselt algavad firmade messikampaaniad juba veidi enne messi algust ja kestavad nädal või kaks ka peale messi lõppu. Selliselt saab rahulikult messil kauba üle vaadata ja veidi asja kaaluda ning alles siis kauba ära osta.

 

Kontaktid ja küsimustele vastuste saamine

Ehitusmessid on alati olnud kontaktide loomise koht ja väga mugav võimalus küsida nõu oma ala spetsialistidelt. Väga mugav on saada vastused oma ehitusalastele probleemidele  näiteks 2-3 tunniga, kui külastada messihoones oma muredega erinevaid firmasid.

Küsimuste puhul peaks varuma aega, sest kui varasematel aastatel rohkem inimesed uudistasid messibokse kaugemalt ja võtsid reklaamtrükiseid, siis nüüd on palju rohkem neid, kes oma küsimusi küsivad. Tuleks varuda aega ja kannatust, soovitav on messi külastada võimalusel hommikupoole, siis on vähem rahvast.

Kõige parem on teha endale enne messile minekut selgeks, millised teemad võiksid huvitada ning küsimused välja mõelda. Kasulik oleks enne messile minekut vaadata messi kodulehelt messil osalevate firmade nimekirja ja teha selgeks, mis tooteid või teenuseid nad pakuvad. Tee endale nimekiri nendest firmadest ja küsimustest, millele soovid vastust. Nii on messist kõige enam kasu.

Mina ise olen kasutanud alati messe enda harimiseks, sageli olen küsinud konkureerivate toodete müüjatelt näiteks samu küsimusi, et paremini aru saada, kas toodetel on erinevuse või eeliseid, mis kallutaksid mõnda konkreetset toodet eelistama. Just sellises kõrvutamises saab täpsemalt selgeks, milline on parem toode või teenus.

Messil vaieldamatuks eeliseks on see, et firmade esindajatel on selliseks kliendiga suhtlemiseks aega ning nad tõesti saavad keskenduda sinu aitamisele.

 

Teadmiste hankimine

Messide raames toimuvad järjest rohkem ka seminare või tooteesitlusi, mis annavad süviti teadmisi. Kui tooteesitlus ei pruugi olla alati objektiivne vaid pigem reklaamimaiguline, siis seminaridel, kus arutelu all oleva teema osas räägivad enamasti mitmed spetsialistid, on objektiivsema info saamine lihtsam. Arutelude või esinemiste käigus kujuneb teema osas üldisem pilt ning enda jaoks otsust lihtsam teha.

 

Kui vähegi võimalust siis soovitan messidel käia.

Lähim võimalus on osaleda juba Tartu Ehitusmessil, mis toimub sellel aastal koos Sisustusmessiga. Tartu Ehitusmess toimub 14-16 oktoober 2010, Tartu Näitused messikeskuses, Kreutzwaldi 60.

Põnevaid messikülastusi!

Veidi enam kui 2 nädala pärast, täpsemalt 7. aprillist toimub järjekordne Eesti Ehitab ehitusmess. Kas eraisikul tasuks messi külastada? Millele võiks rohkem tähelepanu pöörata oma maja ehitamist plaaniv inimene?

 

Tulemas eesti suurim ehitusmess "Eesti Ehitab 2010"

Tulemas eesti suurim ehitusmess "Eesti Ehitab 2010"

Messile tavapäraselt on suur tähelepanu uudistoodetel ja – materjalidel, mis kindlasti lisab ka majaehitajale uusi valikuvõimalusi. Paljud meist tahaksid teada, millised on energiasäästlikumad aknad, vettsäästvad lahendused või hoopis energiatõhusad konstruktsioonilahendused.

Sellel aastal on suuremat tähelepanu pööratud säästlikele ja ökoloogilistele lahendustele. Näiteks on messil kavas reedel 9. aprillil mitmed selleteemalised seminarid, kus nii üldiselt kui ka kitsamalt konkreetsete materjalide kaupa teemad lahti räägitakse.

Soovitan ehitusmessile võimalusel kindlasti minna. Enne on aga mõistlik läbi mõelda need teemad, mis rohkem huvi pakuvad. Näiteks kui põhiline huvi on hea küttesüsteemi leidmine, siis võiks mõelda enne, mis on Sinu jaoks peamised kriteeriumid. Kas mugavus, töökindlus, ökonoomsus jne. Siis on lihtsam ka messil enda jaoks parimat lahendust leida.

Messil on esindatud ka mitmed moodulmajade tootjad ning varasemate aastate kogemuse järgi võib loota, et selgi aastal tehakse messiga seoses majadele sooduspakkumisi. Hea võimalus neist osa saada.

Messil on väga mugav suhelda firmade esindajatega nendelt nõu küsida. See on hea võimalus, küsida asjatundajatelt nõu ning soovitusi.

 

Eesti Ehitab mess toimub 7-10. aprillini Eesti Näituste messikeskuses. Külastajale on tavapilet 70 kr.

Kas plaanid ehitusmessi külastada?