Miks ehitada oma maja just nüüd?

Olen viimasel ajal kokku puutunud mitmete peredega, kes plaanivad lähiajal oma maja ehitamisega alustada.  Uurisin neilt, et kas neil ole olnud plaani, minna lihtsamat teed ja lihtsalt osta valmis maja. Kinnisvaraturul on ju endiselt palju müügipakkumisi.

Vastuseks olen saanud, et loomulikult on otsitud on ka valmismaju.  Selgub, et kuigi kinnisvaraturul on palju müügipakkumisi, siis neid lähemalt uurides ja maju vaatamas käies on pilt pisut teine.  Enamik maju, mis müügis on ehitatud ehitusbuumi ajal ning nende ehituskvaliteet on vägagi küsitav. Samuti on probleemiks majade halb ruumiplaneering või kõrged küttekulud.

Ja  need üksikud majad, mille osas võiks kaaluda ostmist, on oluliselt kallimad ja kuna nende müügiga pole omanikel kiiret, siis hinda allapoole eriti ei lasta.

 Nii ongi jõutud pärast pikka kaalumist otsuseni, et kõige õigem on ise oma maja ehitamisega alustada!

Käimas maja ehitustööd
Käimas maja ehitustööd

Millised oleksid need argumendid, miks investeerida oma aega ja raha oma maja ehitamisse?

Vaatame lähemalt:

 

Praktilised kaalutlused

 • Investeering
  Korralik eramaja väärtuslikus piirkonnas on investeering, mille väärtus jääb püsima ka rasketel aegadel ja headel aegadel tõuseb väga kõrgele.
 • Ehitushinnad
  Ehitushinnad püsivad veel mõnda aega madalad, kuna ehitajatel tellimusi vähe. Prognoosid näevad 2010 aastaks majanduse stabiliseerumist, samas ehitussektoris tänu aeglasemale muutustele reageerimisele võib oodata ehitushindade tõusu alles 2011 aastal. Seega on u. 1-2 järgmist aastat võimalik saada ehitusteenust hea hinnaga.
 • Elamiskulud majas
  Maja ehitus on kallis, kuid kui seda õigesti teha on võimalik elamiskulud on majas viia soodsamaks kui näiteks kortermajas. Korralikult tehtud maja, pinnaga u. 150 m2, ühe kuu kommunaalkulud võivad olla odavamad kui näiteks 60 m2 korteri kommunaalkulud. See on minu enda kogemus.
 • Maja oma käe järgi
  Maja peab olema sinu vajadustele sobilik. Ise maja kavandades ja ehitades saad kõige paremini kaasa rääkida oma perele parima elukeskkonna loomisel.

 

Emotsionaalsed väärtused

 • Privaatsus
  Oma maja ehitamisel saad luua just enda ja oma pere jaoks täisväärtusliku elukeskkonna, mis pakub vaikust ja privaatsust. Ainult oma majas elades tunned ennast tõeliselt privaatselt.
 • Elustiil
  Hea ruumiplaani ja funktsionaalsusega maja toetab pere elustiili ning annab jõudu ja energiat igaks päevaks.
 • Aed
  Koduaed annab kodu tunde. Aias saavad lapsed turvaliselt joosta ning mängida. Saad grillida oma koduõues, süüa perega koduõues, nautida päikest ning puhata just nii nagu Sina soovid.
 • Maja ehitamise kogemus
  Oma maja ehitamise protsessis sees olles saad tõeliselt väärt kogemuse ning palju tarkust juurde. See on õppimisprotsess, mida igaüks võiks kogeda. See liidab peret ja õpetab koostööoskust ja muudab oma majas elamise eriti väärtuslikuks.

 

Milline väärtus on Sinu jaoks kõige tähtsam oma maja ehitamisel?