Mida peab teadma lamekatusest?

Kui vaadata ehitatavaid eramaju, siis suurem enamik majadest ehitatakse klassikalise viilkatusega. Viilkatus sobib meie tingimustesse hästi ja on ennast õigustanud aastasadu.

Kuid kõik need, kes viilkatusega maja mingil põhjusel ei soovi, tuleb leida muu lahendus. Enamasti kasutatakse sellisel puhul lamekatust. Lamekatuseks peetakse katust, mille kalle on 5% või väiksem.

Tänapäevaste katusekattematerjalide puhul on lamekatus täiesti korralik ja toimiv valik. Siiski peaks arvestama lamekatuse tegemisel järgmisega:

  • Lamekatus tuleks teha tuulutusega: see hoiab ära võimalikud niiskuse ja sellega seotud soojapidavuse probleemid. Suur osa probleeme vanade lamekatuste puhul oli just tingitud sellest, et ei tehtud tuulutust ning katused lagunesid seetõttu kiiresti.

 

  • Vee äravool: mina ei soovita teha oma majale vee sisemist äravoolu, sest võimalikud jäätumise probleemid ning ummistused tekitavad suuri probleeme. Mõistlik on anda katusele vee äravooluks väike kalle ning teha äravool katuse ühest küljest koos räästa ja vihmaveerennide ja -püstikutega. Selline lahendus on oluliselt töökindlam.
Lamekatuse puhul soovitan kasutada vee ärajuhtimiseks ühele poole kallet
Lamekatuse puhul soovitan kasutada vee ärajuhtimiseks ühele poole kallet
  • Katuse ehitamisel ja katusekatte paigaldamisel kasuta usaldusväärseid ja suurte kogemuste firmasid. Tööde kvaliteet on lamekatuste puhul väga oluline ning siin maksavad kogemused.

 

Head katuse ehitust!