Mida peab teadma ehituskaupluste kampaaniatest?

Nagu tänapäeva kaubanduses tavaks on teatud perioodilisusega sooduskampaaniad ja neist ei jää puutumata ka ehituskauplused.

Ehituskaupluste puhul on enamasti kampaaniad ülesse ehitatud kas tühendusmüükidena s.t. kõigi kaubad on müügis kindel protsent soodsama hinnaga või siis valitud kaubagrupid soodushindadega.  Mida peaks teadma kampaanikaupade ostmisel:

  • Tee nimekiri, mida  soovid osta, enne poodi minekut juba varakult valmis. See väldib emotsioonidest tingitud ostude tegemist ja saad keskenduda õige kaupa ostimisele ja väljavalimisele.
  • Arvesta, et teatud kaupade puhul ei pruugi olla piisavalt laojääki sinu vajadustele ning enne ostu tuleks hinnata, kas on ikka võimalik kogu vajalik kaup kätte saada või kas täpselt samasugust puuduolevat kaupa on kuskilt võimalik juurde hankida. Üldjuhul saab paluda kaupluses, et müüja uuriks, kas mõne sama keti teises kaupluses on seda kaupa veel järgi.
  • Kampaaniatoodete puhul uuri nende kvaliteeti põhjalikult, hind ise ei tohiks olla ostu ainukeseks argumendiks. Sageli hangitakse ja müüakse odavama hinnaklassiga tooteid just kampaaniate perioodil ning ostjal võib see ostmisel märkamata jääda. Näiteks olen isegi sattunud ühe suhteliselt odava komplekti kruvikeerajate õnge, misjärel selgus, et need ei sobi peale ühe kruvi keeramist enam millekski.  
  • Tavaliselt toimuvad sooduskampaaniad erinevates ehituskaupluste kettides samaaegselt ja ei tee halba enne uurida erinevates kohtades hinnataset. Tänapäeval on enamasti suurematel kauplusekettidel osade kaupade kampaanihinnad ka kodulehel olemas ja nende abil on  võimalik teada saada hinnatase veidi lihtsama vaevaga.  Enamasti need väga palju ei erine, kuid on ka meeldivad erandeid mõningates kaubagruppides.
  • Kampaaniate korral peab arvestama, et paremad ja suurema allahindlusega kaubad saavad esimeses järjekorras otsa. Seetõttu on mõistlik sammud poodi seada juba kampaaniate esimestel päevadel.

Praegu on just käimas üks selline korraline kampaania, kus põhirõhk on siseviimistlusel ja sisustamisel. Kellel kaupa vaja, tasub poetuur ette võtta!