Kiilto

Kiilto OY on 1919 aastal Soomes asutatud perefirma, mis on tänaseks kasvanud rahvusvaheliseks keemiatööstuskontserniks. OÜ Kiilto Eesti asutati 1999 aastal, ettevõtte tegeleb ehitustoodete ja tööstusliimide maaletoomise ja hulgimüügiga Eestis.

www.kiilto.ee
Kiilto tootekataloog

Soome kvaliteet

Kiilto kvaliteedisüsteem vastab ISO-9001 standardile hõlmates tootearenduse, tootmise, turustamise, materjalihanke, ladustamise, tarnimise ja klienditeeninduse valdkondi. Kvaliteedisüsteem sisaldab ka  ISO 14001 standardile vastavat keskkonnasüsteemi. Keskkonna-, tervise- ja tööohutusriskide minimeerimiseks rakendab Kiilto aktiivselt Responsible-Care Hoolime ja Vastutame – keskkonnaalaseid programmi nõudeid. Kiilto eesmärk on turvaliste ja klassifitseeritud toodete osakaalu suurendamine, keskkonnasõbralikest ja turvalistest toodetest räägivad muuhulgas ka sellised kvaliteedimärgid nagu Astma- ja Allergialiidu märk, Põhjamaade Luigemärk, M1 Emissiooniklass, CE märk jne. Loe täpsemalt SIIT.

Seinte ja lagede viimistlemine

Tasandussegu valikut mõjutavad ruumi kasutusotsarve ja lõplik pinna viimistlusmaterjal. Alusseina ebatasasused jäävad näha nii värvitud, kui ka tapeeditud pinnalt, seetõttu tuleks viimistletav pind hoolikalt pahteldada ja lihvida.

Kuivades siseruumides kasutatakse seinte ja lagede tasandamiseks liimsideainel viimistluspahtleid, mida on kerge lihvida ning jätavad sileda lõpptulemuse. Kui aluspinnaks on kipsplaat, tuleks enne laustasandamist paigaldada vuukidele vuugilint ja kinnitada see spetsiaalse vuugilindipahtliga. Pahteldatavad pinnad tuleks eelnevalt puhastada tolmust ja lahtistest osakestest.

Tapeetimine

Tapeeditav aluspind peab olema sirge ja tasane. Tänapäeval moes olevad ühevärvilised ja metalse läikega tapeedid paljastavad kõik aluspinna ebatasasused, seetõttu saad õnnestunud lõpptulemuse vaid siis, kui aluspinda enne tapeetimise alustamist hoolikalt viimistled.

Enne tapeetimist puhasta aluspind tolmust. Pahteldatud pinnad tuleks eelnevalt kruntvärvida, kuna kuivadesse ruumidesse mõeldud pahtlid ei talu niiskust.

Remonditavatel pindadel saab parima lõpptulemuse kui eemaldada seinalt kõik vanad tapeedikihid. Tapeeti on kõige lihtsam eemaldada valmis tapeedieemaldusvahendiga. Kiilto tapeedieemaldusvahend eemaldab ainult  tselluloos- või tärklisekliistriga kinnitatud tapeete.

Tapeediliimi valikul on kõige mõistlikum järgida tapeeditootja juhiseid – erinevatele tapeetidele on mõeldud erineva tugevusastmega tapeediliimid sõltuvalt PVA sisaldusest.

Soovitav lugeda

Täiendavad artiklid, nõuanded ja viited