Kiilto

Kiilto OY on 1919 aastal Soomes asutatud perefirma, mis on tänaseks kasvanud rahvusvaheliseks keemiatööstuskontserniks. OÜ Kiilto Eesti asutati 1999 aastal, ettevõtte tegeleb ehitustoodete ja tööstusliimide maaletoomise ja hulgimüügiga Eestis.

www.kiilto.ee
Kiilto tootekataloog

Soome kvaliteet

Kiilto kvaliteedisüsteem vastab ISO-9001 standardile hõlmates tootearenduse, tootmise, turustamise, materjalihanke, ladustamise, tarnimise ja klienditeeninduse valdkondi. Kvaliteedisüsteem sisaldab ka  ISO 14001 standardile vastavat keskkonnasüsteemi. Keskkonna-, tervise- ja tööohutusriskide minimeerimiseks rakendab Kiilto aktiivselt Responsible-Care Hoolime ja Vastutame – keskkonnaalaseid programmi nõudeid. Kiilto eesmärk on turvaliste ja klassifitseeritud toodete osakaalu suurendamine, keskkonnasõbralikest ja turvalistest toodetest räägivad muuhulgas ka sellised kvaliteedimärgid nagu Astma- ja Allergialiidu märk, Põhjamaade Luigemärk, M1 Emissiooniklass, CE märk jne. Loe täpsemalt SIIT.

Parkettpõranda paigaldamine

Parketi liimimine aluspinnale moodustab massiivse konstruktsiooni, mis vähendab nn. kõminat ja parketi niiskusliikumist. Laudparketi aluspinnale liimimine nõuab töö tegijalt professionaalseid oskusi ja spetsiaalseid töövahendeid. Aluspinnale liimimiseks sobiv laudparkett on 3-kihilise ristiliimitud konstruktsiooniga, väärispuidust pinnakihtiga. Parketi kogupaksus on alla 15 mm ja pinnakihi paksus vähemalt 2,5 mm. Muude laudparketide puhul tuleb aluspinnale liimimise sobivust kontrollida parketi tarnijalt.

Laudparketi liimimiseks tuleb kasutada üksnes selleks ettenähtud liime. Liimid peavad taluma parketi niiskusliikumisest tingitud mahumuutusi, sobivad liimid on MS Silex, Flex Silan ja Flex.

Parkettpõranda viimistlemine

Puitpõrand  vajab alati kaitset. Kiilto soovitab põrandat kaitsta õli, vaha või lakiga. Õlitatud põrandate argumendiks on  pinna nö naturaalsus – õli toob välja puidu struktuuri, puidusüü on käega katsudes hästi tunda ja pind tundub paljale jalale soojana, vahatatud ja lakitud pind on seevastu hooldusvabam.

Kiilto põrandaõli võimaldab lõppviimistlusena erinevaid lahendusi – põrand on võimalik töödelda õliga ja soovi korral saab õlitatud põranda katta ka vaha või lakiga. Vaha sobib näiteks ka eelnevalt viimistlemata põranda kaitseks, mis säilitab puidu naturaalse tooni. Õlitatud põranda ülelakkimine või -vahatamine annab puidule parema vastupidavuse ning õlide toonivalik võimaldab luua interjööri huvitavamaid värvilahendusi.

Soovitav lugeda

Täiendavad artiklid, nõuanded ja viited