Postitused

,

Ehitustööde hinnaküsimisse tasub panustada

Ehitustööde hinnaküsimisest sõltub väga olulisel määral see, kas ehitusperioodil tekib olulist eelarve ületamist ja kas koostöö ehitajaga sujub.

Miks? Põhjus selles, et ehitustööd ei ole üldjuhul kunagi päris standardteenused ja igal töö puhul kirjeldab tellija täpsemalt, millist tulemust soovib. Valik iga ehitustöö tegemiseks on suur – võimalik kasutada erinevaid materjale, tehnoloogiad ja lahendusi, mistõttu üldsõnaliselt hinnapakkumist küsides tulevad ehitajalt vastu ka väga erinevad kvaliteedi ja hinnaga ning sisuga pakkumised.

Isegi „võtmed kätte“ pakkumised erinevate ehitusfirmade puhul on veidi erineva sisuga ja sageli tuleb tellijatele üllatusena, et teatud tööd pakkumises ei sisaldu.

Hea projekti olemasolu aitab kindlasti iga maja hinnaküsimise juures kaasa, kuid ka väga hea projekti juurde kulub ära tööde mahtusid või sisu täpsustav ning täiendavaid soove kirjeldav hinnaküsimise kiri.

Seetõttu tasub kulutada aega põhjalikult läbimõeldud projektile, tööde kirjeldusele või paluda abi mõnelt kogemustega ehitusspetsialistilt ehitustööde kavandamisel ja hinnaküsimise kirja koostamisel.

Pakun ka ise omapoolset abi hanke materjalide ülevaatamisel ja nõustamisel.
Loe täpsemalt teenusest siit >>.

Kokkuvõttes on hinnaküsimise ettevalmistustööd hanke sisu ja mahtude kirjeldamisel just see, mis aitab vähendada ehitustööde ajal suuremate ning ootamatute lisakulude tekkimist. Täiendavalt annab hästi ettevalmistatud hinnaküsimine ka võimalusi pakkumisi paremini võrrelda.

, , ,

Kuidas valida ehitajat võrdsete pakkumiste korral?

Kuidas valida ehitusfirmat, kui hinnapakkumised on võrdsed? Vaata videost järgi:

, ,

Majaehitaja tasuta minikursus nüüd 7 osaline

Paljude minikursuse lugejate arvates jäi 5 osast väheseks ja avaldati arvamust, et kursus võiks olla mahukam. Nüüd on see viga parandatud, lisasin tasuta minikursusele juurde veel 2 uut osa.

Uued osad räägivad:

  • Kuidas hinnapakkumisi võrrelda?
  • Kuidas mõjutada maja kasutuskulusid kavandamise ja projekteerimise etapis?

 

Telli siit täiendatud ja mahukamaks muutunud 7 osaline majaehitaja minikursus. 

 

SISESTA ANDMED JA SAAD KURSUSE OMALE POSTKASTI
Eesnimi:
E-mail:

Hoiame sinu e-maili 100% kaitstud