Postitused

, , ,

Hinnainfo on oluline

Tänapäeva tarbijale teeb meelehärmi väiksemgi ebamugavus mistahes toote või teenuse ostul. Seda arusaamatum on, miks mitmedki teada – tuntud firmad oma toodete pakkumisel tarbijat ostuks vajaliku infota jätavad?

Mind on alati häirinud, kui internetist mõne toote reklaami avades satutakse korralikule tootelehele, kus palju informatsiooni, kuid puudub toote hind.

Ma saan küll aru, et selliseid reklaame teevad kas siis hulgimüüjad või maaletoojad, kes müüvad kaupa poodidele edasi ja lõpphind kujuneb lõppmüüja poolt. Minu arvates oleks sellistest kampaaniatest oluliselt rohkem kasu, kui toote tutvustuse juures oleks vähemalt suurusjärgu hind välja pandud.

Inimene vajab hinnainfot, et saada tervikpilt ja kujundada toote kohta oma arvamus.

Näiteks on ka ehitusvaldkonnaga seotud mitmed viimased reklaamid alates tööriietest, ehitusmaterjalidest, santehnikast just sellised, mis hinnainfot ei avalda. Paremal juhul viidatakse mõnele kauplusele (kahjuks, mitte e-poele), kust toodet osta saab või pakutakse võimalust hinnapakkumist küsida.

Täna, kus klient pannakse seisu, kus ta peab täiendavalt veel midagi tegema, minema füüsiliselt kuskile poodi või esitama hinnaküsimise, valib klient toote, kus hinnainfo paremini kättesaadav või ei süvenegi sellesse pakkumisse, kuna uued pakkumised tulevad peale.

Head tootjad ja maaletoojad, pange alati oma hind või vähemalt soovituslik hinna suurusjärk toote juurde. Nii teete nii enda kui ka kliendi elu kergemaks.

Sama jutt kehtib ka teenuste korral. Ehituses on arusaadav, et küsitakse alati hinnapakkumist vastavalt konkreetsele objektile, kuid miski ei segaks välja panna aga mõne näidishinnapakkumise konkreetse või tüüpilise objekti kohta, kus oleks näha ka hind. Aitab ka lõpphind, kui detailset hinda avaldada ei soovi.

Üleskutse kaupmeestele:

 „Andke hinnainfot alati iga toote ja teenuse puhul ning teie tooted leiavad suuremat tähelepanu!“

,

Kas osta ehituskaupu e-poest?

Eestis on pikemat aega tegutsenud juba mitmeid ehituskaupade e-poode.  E-poe vaieldamatuks eeliseks on mugavus – piisab vaid internetiühendusega arvutist, et kaup soovitud kohta tellida. Kas selline ehitustoodete tellimine sobib ka inimesele, kes ei oma ehitusalaseid teadmisi ja harva ehitustöid ette võtab? Kas e-poest saab piisavalt infot, et kaupa tellida? Kuidas kaup kohale jõuab? Kuidas kauba eest tuleb tasuda?

Korrektne ehituspood annab toote kohta piisavalt infot

Korrektne ehituspood annab toote kohta piisavalt infot

Enne kui eeltoodud küsimustele vastused annan, võtaks kokku peamised kasud, mida e-pood pakub.

 • Hoiab kokku aega
  Minnes tavalisse ehituspoodi materjali ostama, on vist igaüks kogenud, et õige kaupa ülesleidmine on sageli aeganõudev või selgub hoopis, et soovitud kaup on otsa saanud. E-kaupluses on asi hulga lihtsam, teed otsingu või otsid tootekataloogide kaupa ning leiad kaupa väga kiiresti ülesse.

 

 •  Juurdepääs kauba tellimiseks avatud igal ajal
  E-pood on avatud 24/7. Kaubavalikut saab uurida ja kaupa tellida igal ajal, just siis kui Sinule sobib.

 

 •  Soodne hind
  E-poe aga peamiseks eeliseks on enamasti soodsama hinnaga kaupade pakkumine, kuna puuduvad osad kulud, mis kaasnevad tavapoodides, kaupade väljapanemise ja haldamisega.

 

Nagu iga ostuga, nii ka e-poest ostmisel, tahab inimene teada täpselt, mis tootega tegemist ja milleks seda kasutatakse.

Iga toote kohta peaks olema ära toodud:

 • Toote pilt või pildid.
 • Toote põhiandmed, mõõdud, kaal jne.
 • Toote kirjeldus, mis annaks infot, milleks see toode sobib ja kuidas seda kasutatakse.
 • Viide tootja kodulehele, veel parem toote lehele.
 • Toote hinna info. Täpne info, kas toodud summa on koos käibemaksuga või ilma.
 • Toote kommentaarid või hinnangud.
 • Toodete võrdlemise võimalus.

Kui eeltoodud info on toote kohta olemas, siis suudab selle info abil, tooteid valida igaüks.  Mida vähem on toote kohta infot, seda raskem on valikut teha ja enamasti jäetakse siis ost tegemata. Seetõttu soovitan mina kindlasti osta ainult sellistest e-poodidest, kus on välja toodud põhjalik info iga toote kohta.

Enne ostu tegemist vaata alati, kas e-poe lehel on ära toodud ettevõtte kontaktandmed ja ka konkreetne isik, kellega saab vajadusel suhelda ja küsimusi esitada.

Näiteks üks korrektne ja korralik e-pood on Ehituskaup.com, kus kõik vajalik info olemas.

E-poest tellimisel arvesta järgmisega:

Tellimuse piirmäär
Ehitusmaterjale ja -kaupu e-poest ostes tuleks arvestada sellega, et kauba tellimisel võib olla minimaalne tellimuse summa, näiteks 1000 kr.

Transport
Ehituskaubad enamasti sellised, mis vajavad transporti ja seetõttu lisandub kauba tellimisel ka transpordi hind. Tellitud kaupadele saab järele minna, kas oma transpordiga või tellida transporditeenus e-poe kaudu (esitatakse hinnapakkumine kauba transpordile).

 

 

Tasumine
Tellitud kaubale esitatakse ettemaksuarve ja peale selle tasumist toimub tellimuse täitmine. Suurematele koostööpartneritele on eritingimused.

Tellimuse täitmine
E-pood annab peale tellimuse saamist ja selle eest tasumist, õige pea teada, täpse aja, millal kaup kohale jõuab. Enamasti jõuab tellitud kaup jõuab kliendi juurde 1 kuni 7 päeva jooksul.
E-poe kõige olulisemaks väärtuseks ongi usaldus. Kliendi jaoks on oluline, et kaup jõuab kohale kokkulepitud ajal ning on kvaliteetne. Eestis pikka aega turul olnud ehitusalased e-poed on näidanud, et suudavad pakkuda head teenust.

 

Valik ehituskaupu müüvaid e-poode:

 

Mina soovitan e-poest ehituskaupu osta, sest see on lihtne ja enamasti odavam, kui seda teha tavapoest.

 

Kas Sina oled ostnud e-poest ehitusmaterjale?