Oma maja ehituse kursus

Põhjalik e-kursus eramaja tellijale ja ehitajale. Ükski majaehitus ei ole kerge ülesanne aga lõpuks oma uude koju sissekolimisel valdavat head tunnet ja emotsiooni ei saa mitte kuskilt. E-kursuse eesmärk on lahti rääkida peamine, millega eramaja ehitamisel tellijal tuleb kokku puutuda ning anda praktilisi nõuandeid ja soovitusi. Need nõuanded aitavad lihtsamalt jõuda oma eesmärgini ning hoida kokku aega ning raha.

Kellele on kursus suunatud?

Kursus on mõeldud kõigile, kes plaanivad oma maja, oma uut kodu rajada või soovida olemasoleva eramut kapitaalselt uuendada. Kursus on mõeldud ennekõike eraisikutele, kelle plaanis oma kodu rajada. Praktikas on lisaks eratellijatele, kursusega liitunud ka mitmeid väiksemaid ja keskmisi ehitusfirmasid. Kursus on rõhuasetusega, kuidas tellija oma funktsioone peab täitma, et ehitusteenuseid tellides oleks tagatud kvaliteet ja mõistlik hind. Samas kajastab kursus ka suurel määral erinevate valikute tegemiseks vajalikku infot ning aitab aru saada ehitustööde tehnoloogiast ning ehitajast.

Kursust uuendatakse jooksvalt
Kursuse maht u 350 A4 lk
Kursusega liitunud üle 200 inimese

Oma maja ehitus. Läbimõeldult, säästlikult ja kvaliteetselt.

See kursus aitab Sul eratellijana kavandada ja läbimõeldult ellu viia oma maja ehitamise põnevat teekonda. See e-kursus sisaldab kõike olulist, mis on vajalik, et alustada ja samm-sammult läbida maja ehitusega seotud tegevused. Kui sa plaanid oma maja ehitust siis see kursus on just Sinule.

See kursus annab edasi praktilised nõuanded ja soovitused. Ma ise olen neid kasutanud oma 2 maja ehitamisel ning neid nõuandeid on edukalt kasutanud minu kliendid juba pikemat aega. Tule ja saa osa neist teadmistest, mis aitavad teha ehitusprotsessis õigeid valikuid ja parimaid otsuseid.

Ei tunne ehitusvaldkonda ja spetsiifikat?

Kursusel osalemiseks ei ole vaja tunda ehitusalast spetsiifilist sõnavara ega omada ehitusalast kogemust. Kursus on koostatud selliselt, et see ei vaja eelteadmisi ehitusest. See kursus ongi just selleks, et anda edasi need vajalikud teadmised, et oma maja ehitamisega ja tööde tellimisega hakkama saada. Vajalik on vaid tahtmine teadmisi omandada ja neid praktikas kasutada.

Kursus koosneb 10 moodulist ja 80 peatükist

Kursus on praktiline ja konkreetne, keskendudes vaid olulisele, mis on vajalik ja mille ellurakendamine annab reaalset kasu.

 • 1 moodul: Krundi valimine
  Kuidas valida ja kuidas kontrollida kinnistuga seotud andmeid? Millele tähelepanu pöörata pooliku maja või ridaelamu ostmisel? Siit moodulist leiad nõuanded oma kodule väärt asukoha leidmiseks.
 • 2 moodul: Maja prognooshind ja finantseerimine
  Millised kulud kaasnevad oma majaga? Kuidas panna kokku lähteülesanne ja koostada esmane maja prognooshind? Mida peab teadma ehituseks laenu võtmisel?
 • 3 moodul: Projekteerimistingimused ja eeltööd projekteerimise käivitamiseks
  Projekteerimistingimuste hankimine, projekteerimise alustamine, detailplaneeringu läbiviimine. Maja ruumiplaani koostamine ja maja korruselisuse valimine, maja asukoht krundil. Kas puit- või kivimaja?
 • 4 moodul: Küttesüsteemi valimine
  Maja soojuskaod ja energiavajadus. Millest alustada küttesüsteemi valikul? Millised on võimalikud küttesüsteemid, küttesüsteemide eelised ja miinused, milliseid küttesüsteeme eelistada?
 • 5 moodul: Maja projekti tellimine
  Miks on vajalik hea projekti koostamine? Millised tegevused viiakse läbi projekteerimise faasis? Millised on projekteerimise etapid ja kuidas projekti tellida?
 • 6 moodul: Ehitusluba ja liitumised kommunikatsioonidega
  Millal on vaja taotleda ehitusluba, millised dokumendid on vajalikud ehitusloa taotlemisel? Kaua taotlemine aega võtab ja millised on sellega seotud kulud. Millised on peamised kommunikatsioonid ja kuidas toimub nendega liitumine?
 • 7 moodul: Ehitushanke korraldamine ja ehitaja valimine
  Kuidas kokku panna hanke korraldamiseks vajalikud dokumendid? Kuidas küsida hinnapakkumisi ja kuidas pakkumisi võrrelda? Hinna allakauplemise võtted. Kuidas kontrollida ehitusfirmade ja võtmeisikute tausta? Mille järgi valida välja hanke võitja?
 • 8 moodul: Töövõtulepingu sõlmimine
  Kuidas pidada lepingualaseid läbirääkimisi? Mis on lepingus oluline ja milliseid riske peab tellija lepingus maandama? Millised teemad peaks olema lepingus kajastatud, et ehitustöid kontrolli all hoida? Millised dokumendid on kasulik lisada lepingu lisadeks? Millised on muud ehitusaegsed lepingud?
 • 9 moodul: Ehitustöödega alustamine
  Millised on omaniku kohustused ehitustööde alustamisel? Millal võib ehitustöid objektil alustada?
 • 10 moodul: Ehitustööde kontrollimine ja vastuvõtmine
  Millist eeltööd on vaja teha enne ehitustööde kontrollimist? Milline on õige tööde teostamise järjekord konkreetsete tööde osas? Kuidas ja millal kontrollitakse tööde kvaliteeti?
 • + uued võrdlusi sisaldavad osad (puitkarkass- ja kivimaja võrdlus, kivimajade võrdlus)
 • + e-kursus “Moodulmajade võrdlus” (väärtusega 149 eurot)

Kursuse hind

Ehitustööd on kallid. Enamik vigasid, mis ehitusprotsessis tehakse, tuleb tellijal tahes tahtmata kinni maksta. Seda enam on iga ehitustööde tellija huvitatud, et kõik vajalik saaks tehtud kohe õigesti ja kvaliteetselt. See on kursus, mis aitab tellijal keskenduda olulisele ja vältida vigu. Siin kursuses on palju soovitusi, mis aitavad raha kokku hoida nii ehitusfaasis kui ka hiljem maja ekspluatatsioonikuludelt. Hangi siit need teadmised!

Kokkuvõttes:

 • 80 peatükki ja üle 350 lk praktilisi nõuandeid ja juhised
 • Juurdepääsu õppevideotele (maht üle 1,5 tunni)
 • Näidisdokumendid, mida saad kohe kasutusele võtta
 • Pikaajaline (3 aastat) ligipääs õppematerjalidele

E-kursusega liitumine

E-kursus on 100% internetipõhine. Liitumisel saate juurdepääsu spetsiaalsesse e-keskkonda, kus saate kursuse materjalidega tutvuda endale sobilikul ajal. Kursuse materjalide seas on ka dokumendifaile, mida kasutaja saab alla laadida, kuid täiemahulist kursuse materjalide allalaadimise võimalust ei ole kursuse koostaja poolt loodud. E-kursusele kehtib 3 aastane juurdepääsuõigus, mis sisaldab ka kõik selles perioodi toimunud materjalide sisu täiendused. E-kursuse hind on 249 eurot.

Hind sisaldab käibemaksu!

See kursus on “võti” oma uude majja!

Kursuse autorist

Eno Pappel

Eno on pikaajalise kogemusega ettevõtja, hangete spetsialist ja koolitaja.

Ehitusinseneri haridusega, töötanud pikka aega kahes Eesti suurimas ehitusfirmas. Viimased aastad tegelenud majaehitaja.ee keskkonna kaudu eratellijate ehitusalase koolitamisega ja erinevatel ehitusalastel teemadel nõustamisega ning omanikujärelevalvega.

Küsimused?

Küsimuste korral ära kõhkle ja küsi täpsemat infot!

Kontaktid: tel. 56925317 ja e-post: info@majaehitaja.ee