Postitused

,

Kuidas objektile saabunud ehituskaupa vastu võtta ja üle vaadata?

pakendObjektile saabunud ehitusmaterjali ülevaatus ja olukorra fikseerimine on oluline töö, millega peaks tegelema kõik ehitajad ja ehituse tellijad. Praktikas aga seda tehakse mõnevõrra hiljem, enamasti siis kui hakatakse ehitusmaterjali paika panema ja avastatakse puudused või vale materjal.

Kuigi kõigile asjaosalistele, kes ehitusmaterjali objektile tellivad, on selle vastuvõtmise ülevaatuse vajalikkus arusaadav ja mõistetav, kuid sellegi poolest tehakse sellist kontrolli kauba osas korrektselt harva. Miks see on nii?

Põhjus sageli selles, et materjalid on põhjalikult pakendatud ja ning kaetud ning visuaalselt saab kontrollida ainult pakendi seisukorda, kas on näha kuskilt kahjustusi? Kui pakend tundub olema enam-vähem korras, siis sellega kontroll sageli piirdubki.

Kuidas oleks õige ehitusmaterjalide vastuvõtmine ja ülevaatus?

Kui on oodata kauba jõudmist objektile tuleks välja otsida kauba tellimus. Tänapäeval ei ole eriline probleem see oma nutitelefonist välja otsida, sest enamik tellimusi tehakse elektrooniliselt ning kauba tellimus või arve (ettemaksuarve) peaks olema kõigil lihtsalt leitav.

Olenevalt kaubast on vajalik teada ka kauba ladustamistingimusi. Suur enamik üldehitusmaterjale nõuab läbimõeldud ladustamist, mis tähendab tasast pinda. Puitmaterjal nõuab enamasti aluspuid teatud vahedega jne. Enamasti on kauba tarnijatel konkreetsed juhised, kuidas kaup tuleb ladustada ning enne kauba kohalejõudmist objektile tuleks nendega tutvuda ning luua vajalikud tingimused.

Kui kaup jõuab objektile tuleks esimese asjana kontrollida tellimuse ja kauba saatelehe vastavust. Kas kõik kauba saatelehel toodud materjalid ja kogused on vastavuses tellimusel tehtuga? Kui dokumendid on üle vaadatud ja puudusi neis ei ole, tuleks üle vaadata saatelehe ja kauba markeering / tähised ehk kontrollida, kas kõik saatelehel olev kaup on ka reaalselt olemas.

Materjalide koguseid võib olla nii mõnelgi juhul väga raske kontrollida, sest väiksemaid kaupu võidakse koos pakendada ning ilma pakendeid avamata on seda võimatu teha. Seetõttu on sageli saatelehel ka kirjas pigem pakendite arv, kui täpsed materjali kogused ja sellisel juhul tuleb pakendid üle lugeda ja arvuliselt vastavust saatelehele kontrollida.

Kõige viimane tegevus võiks olla materjalide ja ehituskauba pakendite ülevaatus ja visuaalselt nende seisukorra kontrollimine. Seda soovitatakse teha veel enne kauba mahalaadist, et tagada, et vigastus või puudus ei ole tekkinud mahalaadimise käigus. Praktikas on seda sageli keeruline teha, sest osa kaupa võib olla teiste pakendite all või ühe kaubaaluse peal ning mida on võimalik kontrollida alles peale mahalaadimist, kui pakendit on võimalik igalt poolt üle vaadata.

Kõigi nende kontrollide puhul avastatud puudused tuleks fikseerida. Puudused tuleks märkustena kirja panna kauba saatelehele. Lisaks on väga soovitav teha oma nutitelefoniga ka pilte ja kui see on võimalik siis soovitavalt enne kauba mahatõstmist veokilt. Kui see ei ole võimalik siis teha kahjustatud kohast pildid peale seda kui kaup mahalaaditud või kui pakendi avastamisel avastatakse puudused.

Lisaks tuleks kauba tarnijale esitada e-postiga reklamatsioon. Reklamatsioon / kahjunõue, milles oleks ära toodud argumenteeritud puudused või kahjud orienteeruva summaga, viited alusdokumentidele (tellimusele, arvele, pakkelehele, saatelehele) ning lisatud ka puudusega seotud pildid.

Kuna selline korrektne puuduste fikseerimine on mõnevõrra tülikas siis väiksemate puuduste või kahjustuste korral jäetakse see nii ehitaja kui ka tellija poolt päris sageli tegemata.

Lisaks, mitte alati pole kauba kohalejõudmisel objektil kedagi (just eramajade ehitamisel sageli ette tulev olukord), kes kauba vastu võtaks ning nii tõstetakse kaup objektile telefoni teel juhendatud kohta ja näiteks saadetakse dokumendid e-postiga või on need pakendile kinnitatud.

Siiski on igal tellijal mõistlik olulisemate kaupade puhul, mille kahjustumine võib kokkuvõttes mõjutada ka maja konstruktsioone, kauba vastuvõtmisele tähelepanu pöörata ja objektile jõudnud kauba seisukorda kontrollida ning puuduste korral kiiresti reageerida.

Üldjuhul kui korralikult puudused fikseeritud siis kauba tarnija vahetab puudustega kauba suhteliselt kiiresti välja või hüvitab kahju ning ei tasu jätta seda võimalust kasutamata.

Kontrolli alati objektile saabuvat kaupa ja ehita kvaliteetselt!

, , ,

Hinnainfo on oluline

Tänapäeva tarbijale teeb meelehärmi väiksemgi ebamugavus mistahes toote või teenuse ostul. Seda arusaamatum on, miks mitmedki teada – tuntud firmad oma toodete pakkumisel tarbijat ostuks vajaliku infota jätavad?

Mind on alati häirinud, kui internetist mõne toote reklaami avades satutakse korralikule tootelehele, kus palju informatsiooni, kuid puudub toote hind.

Ma saan küll aru, et selliseid reklaame teevad kas siis hulgimüüjad või maaletoojad, kes müüvad kaupa poodidele edasi ja lõpphind kujuneb lõppmüüja poolt. Minu arvates oleks sellistest kampaaniatest oluliselt rohkem kasu, kui toote tutvustuse juures oleks vähemalt suurusjärgu hind välja pandud.

Inimene vajab hinnainfot, et saada tervikpilt ja kujundada toote kohta oma arvamus.

Näiteks on ka ehitusvaldkonnaga seotud mitmed viimased reklaamid alates tööriietest, ehitusmaterjalidest, santehnikast just sellised, mis hinnainfot ei avalda. Paremal juhul viidatakse mõnele kauplusele (kahjuks, mitte e-poele), kust toodet osta saab või pakutakse võimalust hinnapakkumist küsida.

Täna, kus klient pannakse seisu, kus ta peab täiendavalt veel midagi tegema, minema füüsiliselt kuskile poodi või esitama hinnaküsimise, valib klient toote, kus hinnainfo paremini kättesaadav või ei süvenegi sellesse pakkumisse, kuna uued pakkumised tulevad peale.

Head tootjad ja maaletoojad, pange alati oma hind või vähemalt soovituslik hinna suurusjärk toote juurde. Nii teete nii enda kui ka kliendi elu kergemaks.

Sama jutt kehtib ka teenuste korral. Ehituses on arusaadav, et küsitakse alati hinnapakkumist vastavalt konkreetsele objektile, kuid miski ei segaks välja panna aga mõne näidishinnapakkumise konkreetse või tüüpilise objekti kohta, kus oleks näha ka hind. Aitab ka lõpphind, kui detailset hinda avaldada ei soovi.

Üleskutse kaupmeestele:

 „Andke hinnainfot alati iga toote ja teenuse puhul ning teie tooted leiavad suuremat tähelepanu!“

Uus aasta ja uued hinnad

Vaatamata paljudele vastupidistele väidetele, toob minu arvates saabuv euro, kaasa vältimatu hinnatõusu. Ja kindlasti ei jää ehitussektor sellest puutumata.

Enamik hindasid ümardatakse võrreldes vana hinnaga ülespoole

Seda on juba täna näha enamikes poodides, kus uued eurohinna sildid välja pandud. Ja kuna õigupoolest enamik kaupmehi nii talitab siis ei ole tarbijal suurt võimalust seda muuta. Kuigi võib ju öelda, et osta sealt kus odavam hind, kuid seda odavamat kaupa otsides võib kuluda rohkemgi raha.

Surve euro varjus oma kauba või teenuse hinda tõsta

Teine oluline nüanss on kindlasti see, et olukorras, kus näiliselt väiksed numbrid kaupadel olema hakkavad on müüjatel kihk oma kaupadele ja teenustele suuremaid numbreid kirjutada. Seda tõenäoliselt tehakse selliselt, et oleks mõni ümmargusem number – see toob tõenäoliselt kaasa hindade tõusu juba jaanuaris mõned protsendid ülespoole.

Eeltoodud arengud toimusid meie põhjanaabrite Soomlaste juures, kui nemad eurole üle läksid. Ja sama on oodata ka Eestis.

Kampaania „Euro hinda ei tõsta“ oli kindlasti tänuväärne ettevõtmine, kuid kokkuvõttes määrab hinna nõudluse ja pakkumise vahekord. Viimaste kuude kiirenenud hinnatõus enne euro saabumist näitab seda, et tegelikkuses ei jää kallinenud hinnaga kaubad seni veel ostmata ning kaupmehed kompavad tarbijate piire.

Ehitushindade osas on hinnamuutused loodetavasti paindlikumad ja hinnatõus rahulikum. Tegemist pole ju esmase tarbekaubaga ning seetõttu kaalutakse ja otsitakse soodsamat hinda. See aitab ehituskaupade hinnarallit tõenäoliselt rohkem kontrolli all hoida.

Loodetavasti ei muutu järgmised kuud hinna tõstmise ralliks, kuigi selline oht on olemas.

, ,

Koostöövõimalus majaehitaja.ee keskkonnaga

Otsin häid ehitusfirmasid
Otsin häid ehitusfirmasid

Kutsun ehitusfirmasid koostööle majaehitaja.ee keskkonnaga.

Otsin firmasid, kes soovivad ja tahavad pakkuda eratellijatele kvaliteetset teenust või kaupa. Soovin leida firmasid, kes soovivad ehitada eramaju, teha juurdeehitusi, renoveerida, remontida ning teha kõikvõimalikke ehitustöid, mida eraisikuna tellitakse. Oodatud on ka ehitusmaterjalide ja -tarvikute müüjad.

 Koostöö eesmärgiks on teha eraisikule ja temale vajaminevate heade ehitusteenuste ja kaupade ülesleidmine lihtsamaks ja mugavamaks. Head teenused leiavad alati ostja!

 

 

Kui on huvi olla üks sellistes firmades, siis uuri millised on koostöövõimalused.
Loe lähemalt siit: koostöö firmadele.

 

Head koostööd soovides!

,

Kas osta ehituskaupu e-poest?

Eestis on pikemat aega tegutsenud juba mitmeid ehituskaupade e-poode.  E-poe vaieldamatuks eeliseks on mugavus – piisab vaid internetiühendusega arvutist, et kaup soovitud kohta tellida. Kas selline ehitustoodete tellimine sobib ka inimesele, kes ei oma ehitusalaseid teadmisi ja harva ehitustöid ette võtab? Kas e-poest saab piisavalt infot, et kaupa tellida? Kuidas kaup kohale jõuab? Kuidas kauba eest tuleb tasuda?

Korrektne ehituspood annab toote kohta piisavalt infot

Korrektne ehituspood annab toote kohta piisavalt infot

Enne kui eeltoodud küsimustele vastused annan, võtaks kokku peamised kasud, mida e-pood pakub.

 • Hoiab kokku aega
  Minnes tavalisse ehituspoodi materjali ostama, on vist igaüks kogenud, et õige kaupa ülesleidmine on sageli aeganõudev või selgub hoopis, et soovitud kaup on otsa saanud. E-kaupluses on asi hulga lihtsam, teed otsingu või otsid tootekataloogide kaupa ning leiad kaupa väga kiiresti ülesse.

 

 •  Juurdepääs kauba tellimiseks avatud igal ajal
  E-pood on avatud 24/7. Kaubavalikut saab uurida ja kaupa tellida igal ajal, just siis kui Sinule sobib.

 

 •  Soodne hind
  E-poe aga peamiseks eeliseks on enamasti soodsama hinnaga kaupade pakkumine, kuna puuduvad osad kulud, mis kaasnevad tavapoodides, kaupade väljapanemise ja haldamisega.

 

Nagu iga ostuga, nii ka e-poest ostmisel, tahab inimene teada täpselt, mis tootega tegemist ja milleks seda kasutatakse.

Iga toote kohta peaks olema ära toodud:

 • Toote pilt või pildid.
 • Toote põhiandmed, mõõdud, kaal jne.
 • Toote kirjeldus, mis annaks infot, milleks see toode sobib ja kuidas seda kasutatakse.
 • Viide tootja kodulehele, veel parem toote lehele.
 • Toote hinna info. Täpne info, kas toodud summa on koos käibemaksuga või ilma.
 • Toote kommentaarid või hinnangud.
 • Toodete võrdlemise võimalus.

Kui eeltoodud info on toote kohta olemas, siis suudab selle info abil, tooteid valida igaüks.  Mida vähem on toote kohta infot, seda raskem on valikut teha ja enamasti jäetakse siis ost tegemata. Seetõttu soovitan mina kindlasti osta ainult sellistest e-poodidest, kus on välja toodud põhjalik info iga toote kohta.

Enne ostu tegemist vaata alati, kas e-poe lehel on ära toodud ettevõtte kontaktandmed ja ka konkreetne isik, kellega saab vajadusel suhelda ja küsimusi esitada.

Näiteks üks korrektne ja korralik e-pood on Ehituskaup.com, kus kõik vajalik info olemas.

E-poest tellimisel arvesta järgmisega:

Tellimuse piirmäär
Ehitusmaterjale ja -kaupu e-poest ostes tuleks arvestada sellega, et kauba tellimisel võib olla minimaalne tellimuse summa, näiteks 1000 kr.

Transport
Ehituskaubad enamasti sellised, mis vajavad transporti ja seetõttu lisandub kauba tellimisel ka transpordi hind. Tellitud kaupadele saab järele minna, kas oma transpordiga või tellida transporditeenus e-poe kaudu (esitatakse hinnapakkumine kauba transpordile).

 

 

Tasumine
Tellitud kaubale esitatakse ettemaksuarve ja peale selle tasumist toimub tellimuse täitmine. Suurematele koostööpartneritele on eritingimused.

Tellimuse täitmine
E-pood annab peale tellimuse saamist ja selle eest tasumist, õige pea teada, täpse aja, millal kaup kohale jõuab. Enamasti jõuab tellitud kaup jõuab kliendi juurde 1 kuni 7 päeva jooksul.
E-poe kõige olulisemaks väärtuseks ongi usaldus. Kliendi jaoks on oluline, et kaup jõuab kohale kokkulepitud ajal ning on kvaliteetne. Eestis pikka aega turul olnud ehitusalased e-poed on näidanud, et suudavad pakkuda head teenust.

 

Valik ehituskaupu müüvaid e-poode:

 

Mina soovitan e-poest ehituskaupu osta, sest see on lihtne ja enamasti odavam, kui seda teha tavapoest.

 

Kas Sina oled ostnud e-poest ehitusmaterjale?